Zespół The Boars z Augustowa zajął pierwsze miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych ROCKOWANIA 2019. Oprócz nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych kapela otrzymała także nagrodę Polskiego Radia Białystok  – koncert live na antenie tej rozgłośni.

Drugie miejsce i nagroda w wysokości 2,5 tys. zł przypadła w udziale zespołowi Bifrost, a na trzeciej pozycji uplasowała się grupa Cathleen, z nagrodą w wysokości 1 tys. zł.

Nagrodę Polskiego Radia Białystok, czyli koncert na żywo w studiu radiowym oprócz laureata otrzymała jeszcze jedna kapela  – Dots. Przyznano też dwa wyróżnienia grupom 3rd Floor oraz Syndrom.

W finale ROCKOWAŃ, który odbył się 12 października w Spodkach WOAK wzięło udział siedem zespołów. Zagrały: 3rd Floor, Stoneleaf, Syndrom, Cathleen, The Boars, Bifrost oraz Dots. Po części konkursowej na scenie wystąpił zwycięzca poprzedniej edycji – Michał Czarnecki, a po nim gwiazda wieczoru – Power of Trinity.

Kapele oceniało jury w składzie: Artur Szydłowski z WOAK w Białymstoku, Marcin Kozłowski i Marek Gąsiorowski  z Polskiego Radia Białystok oraz Zbigniew Strzałka z grupy Rock Rebelia – Niezależny Front Rockowy.

To już czwarta edycja ROCKOWAŃ. Przegląd skierowany jest do zespołów amatorskich wykonujących szeroko pojętą muzykę rockową, w tym: blues-rock, jazz-rock, rock progresywny, metal, reggae itp. Rzecz w tym, by ciekawe zespoły amatorskie działające w naszym regionie miały szansę zaistnieć, zaprezentować się i kto wie – być może rozpocząć karierę, ponieważ bez wątpienia wiele z nich ma duże umiejętności i prezentuje ciekawą muzykę. Podlaskie kapele rockowe dobrze rokują.

Dodaj komentarz