W meczu 5. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Jastrzębskim Węglem 0:3 (21:25, 22:25, 22:25). MVP piątkowego spotkania został Jurij Gładyr (Jastrzębski Węgiel).

Pierwszy set stał pod znakiem wyrównanej gry z obu stron. Podopieczni Andrzeja Kowala systematycznie starali się powiększać dwupunktową przewagę. Stawiani w roli faworytów gospodarze nie składali jednak broni, dobrze spisywali się w polu serwisowym i skutecznymi atakami doprowadzali do remisów. Jastrzębianie przy stanie 16:16 przeprowadzili kilka udanych akcji, które pozwoliły objąć wyraźne prowadzenie i wprowadziły w szeregi podopiecznych Roberta Santilliego odrobinę spokoju. Jastrzębski Węgiel zwyciężył do 21 punktów.

Druga partia była pewnego rodzaju lustrzanym odbiciem premierowej odsłony. Trudno było wskazać dominujący zespół, ale podobnie jak w pierwszym secie kluczem okazała się skuteczna końcówka. Brązowi medaliści poprzedniej edycji rozgrywek wygrali do 22 punktów i byli o krok od końcowego triumfu.

W trzecim secie zawodnicy z Jastrzębia kontrolowali przebieg spotkania, ale momentami nie wystrzegali się prostych błędów. Biało-niebiescy mieli natomiast problem z kończeniem kluczowych piłek. Kilkanaście minut przed zakończeniem meczu gospodarze roztrwonili kilkupunktową przewagę, którą bardzo cierpliwie niwelowali siatkarze Ślepska. Straty okazały się jednak zbyt duże i ostatecznie to zespół ze Śląska zapisał 3 punkty na swoim koncie.

– Mieliśmy swoje szanse – powiedział tuż po zakończeniu spotkania Paweł Filipowicz, libero MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Kolejny mecz będzie wielkim świętem siatkówki w Suwałkach. Przed nami długo oczekiwane otwarcie hali widowiskowo-sportowej „Suwałki Arena”. Pierwszym rywalem, z którym zmierzymy się w nowym obiekcie, będzie Indykpol AZS Olsztyn. Początek spotkania w sobotę, 23 listopada, o godzinie 14:45.

Wcześniej odbędzie się uroczystość oficjalnego oddania obiektu do użytku. UWAGA – WSTĘP NA WYDARZENIE BĘDZIE BILETOWANY!

Dodatkowo Prezydent Miasta Suwałk informuje, że niedziela, 24 listopada, będzie w hali widowiskowo-sportowej „Suwałki Arena” dniem otwartym. Mieszkańcy Suwałk będą mogli zwiedzić obiekt od środka w godzinach 10:00-14:00.

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Vigrass, Kampa, Depowski, Gladyr, Fornal, Rusek (libero) oraz Bucki, Fromm, Margarido, Lyneel

Ślepsk Malow Suwałki: Siek, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Rohnka, Tuaniga, Filipowicz (libero), Stańczak (libero) oraz Szwaradzki, Klinkenberg, Rudzewicz, Gonciarz

MVP: Jurij Gładyr (Jastrzębski Węgiel)