Trzy złote medale przypadły suwalczanom podczas rozegranego Grand Prix Polski w badmintonie – w grze pojedynczej mężczyzn najlepszy był suwalczanin Michał Sobolewski, a wśród dziewcząt w grze pojedynczej do lat dziewiętnastu najlepsza okazała się Anastazja Khomich. Młoda suwalczanka zdobyła jeszcze złoty medal  wspólnie z  Pauliną Hankiewicz (ABRM Warszawa) w grze podwójnej pań.

W finale gry pojedynczej mężczyzn (Elita) –  Michał Sobolewski  pokonał  Michała Kikosickiego (AZSUM Łódź) 21-13 21-16.

Partnerem Michała Sobolewskiego w deblu był Naestor Gabrysiak z UKS Kometa Sianów – w końcowej klasyfikacji uplasowali się na szóstym miejscu.

W kategorii Junior BS U 19 miejsce 14. zajął  Maksim Ovchinnikow, a  15. Grzegorz Hołub.

Turniej rozegrany został w Józefosławiu – w gminie Piaseczno, przy południowej granicy Lasu Kabackiego, 15 km od centrum Warszawy.