W czwartek, 14 listopada w 14 miastach świętowany będzie Ogólnopolski Dzień Seniora. W ten dzień Fundacja „Dr Clown” przypomina, jak wiele osoby starsze mają do zaoferowania – również w Suwałkach odbędzie się akcja „Uśmiech dla seniora”.

To inicjatywa zanoszenia uśmiechów tam, gdzie seniorom szczególnie dolega smutek i samotność – do szpitali, hospicjów i domów seniora.

– Seniorzy, których napotykamy podczas naszej, już 20-letniej pracy w szpitalach, hospicjach i domach seniora, to bardzo często osoby samotne lub takie, które z powodu oddalenia od bliskich szczególnie potrzebują ciepła i uśmiechu. Nierzadko nasze odwiedziny to jedyne, na jakie mogą czekać. Stąd tym większa potrzeba, by w ich święto zanieść im uśmiech, najserdeczniejsze życzenia, chwilę zabawy i radości na przełamanie samotności i smutku – wyjaśnia Anna Czerniak, prezes Fundacji „Dr Clown”.

Dlatego 14 listopada, w Światowy Dzień Seniora osoby starsze w szpitalach, hospicjach, domach seniora i Domach Pomocy Społecznej odwiedzą „Doktorzy Clowni” z Fundacji „Dr Clown” z wyjątkowymi atrakcjami. Będą sesje jogi śmiechu, okolicznościowe kartki z życzeniami, zabawy taneczne, zajęcia z elementami choreoterapii, animacje oraz inne elementy „Terapii śmiechem”, po które ci specjaliści od leczenia śmiechem sięgają w swojej działalności. Na co dzień w ten sposób pomagają chorym dzieciom, osobom niepełnosprawnym i seniorom w ponad 80 miastach.

Fundacja chce również przypomnieć, jak wielki potencjał tkwi w osobach starszych. – Seniorzy w Fundacji „Dr Clown” to nasi podopieczni, ale też w naszych szeregach bezcenni, aktywni wolontariusze, liderzy, darczyńcy, ambasadorzy. W każdej z tych ról dzielą się swoim cennym doświadczeniem i mądrością życiową, na co dzień obserwujemy więc, jak wiele mają do zaoferowania. Chcemy o tym przypominać, podziękować im za to symbolicznym uśmiechem i pokazać, jacy są dla nas ważni – dodaje Anna Czerniak.

Akcja „Uśmiech dla seniora” w Suwałkach odbędzie się w Szpitalu Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera. gdzie zaplanowano odwiedziny na oddziale Reumatologii z Pododdziałem Geriatrii, Hospicjum, wysłanie życzeń do miejskich Klubów Seniora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj