Tym razem Cinema Lumiere zaprasza w cyklu „Kino konesera” na pokaz filmu dokumentalnego „Ostatnia góra” w reżyserii Dariusza Załuskiego. Film będzie można obejrzeć we wtorek, 19 listopada o godz. 19.30.

Akcja “Ostatniej góry” rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugiego najwyższego szczytu Ziemi. Grupa kilkunastu wspinaczy próbuje dokonać historycznego, zimowego wejścia na ośmiotysięcznik.

Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach, kolejne zespoły przygotowują drogę, rozwieszając liny i docierając do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekim szczycie Nanga Parbat.

W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubce udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod Nanga Parbat na zawsze…

Cykl KINO KONESERA w CINEMA LUMIERE objęty jest patronatem portalu NIEBYWAŁE SUWAŁKI.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz tego filmu. Wystarczy do 17 listopada do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jak nazywała się wyprawa Adama Bieleckiego i Denisa Urubki, którą przerwali, aby ruszyć na ratunek na Nanga Parbat Élisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Robert Rutkowski i Jakub Skrodzki.

Pokaz filmu „Ostatnia góra” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj