W meczu 3. kolejki siatkarskiej PlusLigi, MKS Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Projektem Warszawa 1:3 (19:25, 24:26, 25:20, 23:25), ale pokazał się z bardzo dobrej strony. MVP poniedziałkowego (4.11) meczu został Bartosz Kwolek, przyjmujący wicemistrza Polski.

Biało-niebiescy rozpoczęli pierwszego seta od sporej niedokładności w grze i licznych błędów własnych. Przeciwnicy natomiast popisywali się bardzo skutecznym przyjęciem i grą z kontry, co pozwoliło im zwyciężyć do 19 punktów.

W drugiej odsłonie trener Andrzej Kowal nieco śmielej rotował składem, co pozwoliło na wprowadzenie w szeregi biało-niebieskich odrobiny świeżości. Udało się, bowiem siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki do samego końca trzymali kibiców zgromadzonych w hali Arena Ursynów w niepewności. Ostatecznie, na przewagi, zwyciężyli gospodarze.

Trzeci set to początkowo bardzo równa gra z obu stron, do momentu, kiedy w polu serwisowym suwalczan pojawił się Nicolas Szerszeń. 23-letni przyjmujący nie zwalniał ręki, co pomogło beniaminkowi przeprowadzać skuteczne ataki. W ostatniej akcji trzeciej partii Jan Król, nowy atakujący Projektu Warszawa, zaserwował w siatkę.

Czwarta, a zarazem ostatnia część meczu, rozpoczęła się od licznych ataków podopiecznych Andrei Anastasiego. Na nic się to zdało, gdyż siatkarze Ślepska seriami odrabiali straty. Kapitalnymi blokami popisywali się Andreas Takvam i Jakub Rohnka, którzy dawali nadzieje licznie zgromadzonym w warszawskiej hali kibicom z Suwałk. Końcówka czwartego seta przyniosła wiele emocji, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Projektu, którzy zwyciężyli do 23 i w całym meczu 3:1.

– Staraliśmy się walczyć – powiedział tuż po spotkaniu Jakub Rohnka, przyjmujący MKS Ślepsk Malow Suwałki.

W najbliższą środę (6.11) suwalczanie zmierzą się w meczu zaległej, 1. kolejki z aktualnym mistrzem Polski – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek spotkania o godzinie 17:30, w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu.

Projekt Warszawa – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:19, 26:24, 20:25, 25:23)

Projekt Warszawa: Kwolek (20), Brizard (3), Król (13), Nowakowski (10), Tillie (15), Wrona (6), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk (0), Niemiec (1), Grobelny (2), Kozłowski (0)

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Szerszeń (17), Bołądź (16), Takvam (10), Rohnka (10), Tuaniga (2), Sapiński (1), Filipowicz (libero), Stańczak (libero) oraz Rudzewicz (3), Gonciarz, Szwaradzki (2), Klinkenberg (1), Siek (0)

MVP: Bartosz Kwolek (Projekt Warszawa)