Foto ilustracyjne: 27 VII 2019; Suwałki - Stadion Miejski; I liga, Wigry - Chojniczanka 1:1 © 2019 Wojciech Otłowski

Choć jeszcze mamy jesień, to w Fortuna I Liga zaczęła się… rudna wiosenna. Tak jest od lat i nikogo to już raczej nie dziwi. Jako że w pierwszym meczu sezonu Wigry podejmowały Chojniczankę, teraz doszło do rewanżu. O ile pod koniec lipca padł remis, teraz biało-niebiescy uzyskali bardzo cenne zwycięstwo. Cenniejsze tym bardziej, że w meczu z sąsiadem w tabeli.

Wigry pierwszą bramkę zdobyli w Chojnicach już w czwartej minucie. Z lewego skrzydła dośrodkował Grzegorz Aftyka, piłkę zgrał kapitan Arkadiusz Najemski, a gola strzelił Michał Ozga. W drugiej połowie Joel Huertas pewnie wykorzystał rzut karny, zaś na 3:0 strzelił Michał Żebrakowski. Honorową bramkę zdobył chwilę później Mateusz Kuzimski.

Wigry czekają tej jesieni jeszcze dwa mecze. Oba z zespołami z góry tabeli. W piątek, 22 listopada, podejmą o godzinie 16:30 Stal Mielec.

Chojniczanka Chojnice – Wigry Suwałki 1:3 (0:1)

bramki: Mateusz Kuzimski (83′) oraz Michał Ozga (4′), Joel Huertas (70′ – z karnego), Michał Żebrakowski (82′)