W listopadzie 2019 roku duet “Gonsofus” wydał EP-kę “Distant Shores”, często określaną mieszanką stylów a la transkontynentalny groove. Jak brzmi na żywo ten duet i czym jest pozytywna energia projektu “Gonsofus” będzie można się przekonać 24 stycznia o godz. 19.00 w Ośrodku Kultury w Sejnach.

Gonsofus oznacza: wytwarzać pozytywną energię; pozytywny ogień. Termin ten pochodzi z Kenii (gdzie multiinstrumentalista i piosenkarz Sasha Mamaev spędził część swojego dzieciństwa). To znaczenie określa także siłę napędową projektu i jego filozofię – tworzenia muzyki transkontynentalnej dla globalnej publiczności, która może zarówno motywować, a jednocześnie niszczyć fizyczne i metaforyczne granice.

Duet Gonsofus to połączenie rosyjsko-węgierskiej energii Sashy Mamaeva and Gábora Tokára. Duet w 2015 wydał doskonały album Taking Shape i od tego czasu intensywnie koncertował. Podczas licznych tras koncertowych multiinstrumentaliści Sasha Mamaev (gitara, bas, saksofon, wokal) i Gábor Tokár (bębny, perkusja, syntezatory) występowali w 19 krajach świata. Polskę odwiedzą po raz szósty.

Oprócz podróży i występów muzycy nieustannie pracowali nad nowymi utworami, czego rezultatem było nagranie nowej EP-ki o nazwie Distant Shores. Premiera nowego materiału miała miejsce 7 listopada 2019 r. – przez Deadred Records (SK) i Starcastic Records (CZ).

Nowy album jest dowodem na to, iż unikalna i specyficzna muzyczna mieszanka stylów, którą zespół nazwał „transkontynentalnym groove”, przybrała w ostatnich latach ciekawą formę. Gonsofus ma kosmopolityczny i koczowniczy charakter w swoim DNA. Sasha Mamaev już jako dziecko mieszkał w Rosji, Turcji, USA i Kenii. A kiedy doszły do tego trwające od pięciu lat przygody zespołu, stało się jasne, że nowa EP-ka Distant Shores będzie najbardziej kosmopolitycznym albumem w dotychczasowej dyskografii duetu. Jest to również widoczne w trakcie jego powstawania – pomysły na piosenki pojawiły się podczas trasy koncertowej w różnych krajach i miastach. Zostały nagrane w Pradze w studiu Studio Faust, a zmiksowane w Nowym Jorku przez dźwiękowca Jasona Goldsteina, zdobywca nagrody Grammy, znanego ze współpracy z takimi artystami jak: The Roots, Beyonce, Ozomatli, Nas i wielu innych. Wśród zaproszonych muzyków na EP jest Fred „Rocksteady Freddie” Reiter z New York Ska Jazz Ensemble.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na koncert tego zespołu w Ośrodku Kultury w Sejnach. Wystarczy do 17 stycznia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie albumy i minialbumy mają na swoim koncie muzycy “Gonsofus”? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa Paulina Błuszko – Nasewicz.

Koncert zespołu Gonsofus w Ośrodku Kultury w Sejnach

Dodaj komentarz