Z pięcioma medalami wrócili suwalscy badmintoniści, z czego trzy złote medale podczas Grand Prix w Żyrakowie (w dniach 24-26 stycznia 2020 r.) zdobyła zawodniczka SKB Suwałki – Ulijana Volska.

Pierwszy złoty medal wywalczyła w grze pojedynczej (GS U17). Ulijana odprawiła wszystkie zawodniczki w dwóch setach, a w finale dosyć gładko pokonała 21:9, 21:9 Martę Staczyńską z ABRM Warszawa. Drugie złoty medal zdobyła  Ulijana wspólnie z Michałem  Aleksandrowiczem w grze mieszanej (XD U17). Suwalczanie w finale pokonali 21:13 i 21:11 parę Mateusz Golas/Julia Wójcik (LKS Technik Głubczyce/Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle).

Trzecie złoto przypadło dla Ulijany Volskiej w grze podwójnej dziewcząt – partnerką naszej zawodniczki była badmintonistka UKS Kometa Sianów – Martyna Kowalczyk. Dziewczęta pokonały w finale Justynę Biernot/Małgorztę Muszyńską (z BKB Set Mazańcowice/UKS Plasbed Pszczyna) 21:13, 21:16.

Czwarty i piąty medal – brazowy – suwalczanie zdobyli w grze podwójnej chłopców (BD U17) z udziałem Michała Aleksandrowicza/Mateusza Hołuba. Rywalizacje o wejście do finału przegrali oni z parą Kacper Górniak/Piotr Heinke (KS Chojnik Jelenia Góra). W grze mieszanej (XD U 13) na najniższym podium stanęli Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska. Nasza para w walce o finał uległa zawodnikom Kacper Drymajło/Lena Jachimek (SSKS Badminton Przemyśl/KS Badminton School Gdynia) 21:9 i 21:13 i musiała zadowolić się brązowym medalem Grand Prix.

To kolejny sukces podopiecznych Jerzego Dołhana, trenera SKB.