Zakup 12 autobusów napędzanych gazem CNG od AutoSan i Solaris Bus to koszt 16 mln zł. Wymiana taboru autobusowego jest realizowana w ramach projektu dofinansowanego środkami z Unii europejskiej. Wartość całego działania to blisko 30 mln zł, w tym dofinansowanie to prawie 26 mln zł.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego pod koniec 2019 roku była dostawa 15 fabrycznie nowych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG w tym: 3 autobusy typu midi, 11 autobusów typu maxi,  1 autobus typu mega. Niestety nie wpłynęła żadna oferta na 3 autobusy typu midi, dlatego już w przyszłym tygodniu Miasto Suwałki ogłosi ponownie przetarg na tę część zamówienia.

Przetargi na autobusy maxi i mega zostały wygrały firmy: AutoSan, który za kwotę 14 368 860 zł dostarczy 11 autobusów typu maxi i Solaris Bus, który za kwotę 1 783 500 zł dostarczy 1 autobus typu mega.

Umowy zostaną podpisane jeszcze w tym miesiącu, a autobusy powinny być dostarczone do Suwałk pod koniec roku.

Przypomnijmy, że cały projekt obejmuje również zakup systemu dynamicznej informacji pasażerskiej (15 szt. monitorów i 2 kompletów tablic informacyjnych do obecnych autobusów i 10 szt. tablic elektronicznych na przystanki); przystosowanie budynku warsztatu i diagnostyki PGK do obsługi autobusów CNG; przebudowę ul. Daszyńskiego obejmującą m.in. wykonanie ścieżki rowerowej i chodnika, zatoki i przystanku, zjazdów; rozbudowę ul. Leśnej wraz z połączeniem do ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego oraz wdrożenie miejskiego systemu roweru obejmującego m.in. 12 stacji rowerowych (w tym 3 stacje do ładowania rowerów elektrycznych) z terminalami i stojakami, zakup 120 rowerów w tym.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj