W niedzielę, 16 lutego ruszyła trzecia edycja biegów Kierunek Ultra – Grand Prix, organizowanego przez Fundację „Kierunek Ultra”.

Tym razem biuro zawodów, start i meta miały miejsce w przyjaznym dla biegaczy miejscu – ZAZ Sowa w Lipniaku. Na starcie stanęło 65 zawodników z całej Polski. Trasa, jak rok temu wiodła ścieżkami Wigierskiego Parku Narodowego, na dystansie około 10 km.

Nowa trasa i wietrzne warunki przyniosły zwycięstwo Danielowi Bochence z Brzozowej, który bieg ukończył z czasem 43:57, drugi na mecie pojawił się Wojciech Bielawski z Augustowa, z czasem 45:11, a trzeci Wojciech Sztabiński z Frącek, z czasem 46:33.

Najszybsze kobiety to: Joanna Karczewska z Suwałk (49:37), Marzena Łaskowska z Olecka (51:54) i Katarzyna Budrewicz z Suwałk ( 53:03).

– Na wyróżnienie zasługuje również najmłodszy zawodnik – 12-miesięczny Bolek, który pokonał z mamą Moniką Popowską, tę trudną trasę pokonał, spokojnie śledząc ją z pozycji wózka, w limicie czasu – komentuje Iwona Łobasiuk z Fundacji „Kierunek Ultra”.