Badmintoniści SKB Litpol – Malow Suwałki są na dobrej drodze do odzyskania mistrzowskiego trofeum. Zakończyły się rozgrywki rundy zasadniczej Lotto Ekstraligi — suwalczanie awansowali do półfinału. Wygrali rundę zasadniczą, nie przegrywając żadnego meczu.

W półfinale spotkają się AZS UM Łódź, drugą półfinałową parą są drużyny UKS Hubal Białystok i ABRM Warszawa.

Zwycięzcy półfinałów spotkają się w 48. finale Drużynowych Mistrzostw Polski — gdzie odbędzie się rywalizacja o prymat w polskim badmintonie, nie wiemy.

Jak poinformował nas prezes SKB, mec. Jerzy Szleszyński — weźmiemy udział w konkursie na organizatora rozgrywek finałowych, ale czy przychylnie spojrzy na naszą propozycję PZBad. Tego również nie wiemy.

Suwalczanie w V rundzie rozpoczęli rywalizację od meczu z AZS AGH Kraków i jak przystało na gospodarzy i 17-krotnych mistrzów Polski — pokonali gości 7:0.

Warto odnotować, że najmłodsza w suwalskiej ekipie badmintonistka, piętnastoletnia Ulijana Volska, bardzo szybko i zdecydowanie wygrała z Aleksandrą Kołodziej 15:3 i 15:4.

Trochę dramaturgii dostarczył licznie zebranej publiczności w hali OSiR mecz singlistów Mateusza Świerczyńskiego z Hubertem Pączkiem. Mateusz rozpoczął grę od popełnienia prostych błędów i przegrał pierwszego seta. W drugim secie zawodnicy wznieśli się na wyżyny i pokazali dobrą grę. Drugiego seta wygrał Mateusz 15:11. Wygrał także trzecie starcie 15:12 (2:1 w setach dla zawodnika SKB).

Z dobrej strony pokazali się debliści — zarówno para suwalska, jak i krakowska pokazały kawał dobrego badmintona. Dobry mecz, ale górowali zawodnicy SKB Litpol-Malow.

Łukasz MOREŃ/Przemysław SZYDŁOWSKI – Mariusz KABAT/Jan RUDZIŃSKI 15-10; 15-13.

W drugim meczu suwalscy badmintoniści SKB Litpol-Malow rywalizowali z aktualnym mistrzem Polski — ABRM Warszawa. W meczu z mistrzami gospodarze pokazali klasę, wygrywając 5:2.

W drużynie aktualnych mistrzów Adam Cwalina/Magdalena Świerczyńska dosyć łatwo pokonali w grze mieszanej suwalską parę 15:7 i 15:10.

Drugi punkt warszawianie zdobyli w grze pojedynczej pań. Joanna Rudna pokonała Kamilę Augustyn 15:4 i 15:13 i to wszystko, na co było stać ekipę z Warszawy. Wygraliśmy z mistrzami 5:2. Takim samym stosunkiem 5:2 wygraliśmy z sąsiadami – badmintonistami UKS Hubal Białystok.

Pierwszy punkt straciliśmy w grze pojedynczej pań.

Maria Ultina – Ukrainka reprezentuje od tego sezonu SKB Litpol-Malow, przegrała 14:15 i 10:15 z Indonezyjką Devi Sari — także od sezonu 2019/2020 reprezentującą UKS Hubal Białystok.

Drugie stracie, w którym suwalczanie schodzili z kortu pokonani, to gra podwójna panów. Emil Holst/ Michał Łogosz musieli uznać wyższość Nikity Chakimowa/ Pawła Śmiłowskiego.

Suwalczanie przegrali pierwszego seta 8:15, w drugim nasi badmintoniści byli lepsi, wygrywając z białostocką parą 15:11.

W trzecim starciu badmintoniści UKS Hubal Białystok pokonali naszą parę 15:8 i zdobyli drugi punkt dla białostoczan.

Najwięcej adrenaliny dostarczył pojedynek pań. Monika Bieńkowska w trzech setach pokonała Karolinę Janowską. Pierwsze dwa sety rozpoczynały się od zdecydowanego prowadzenia — nawet 5-punktową przewagą Moniki. Jednak w końcówce dwóch pierwszych setów Karolina doprowadzała do remisu i walka toczyła się punkt za punkt. Pierwszy set dla Moniki 15:12, drugi dla Karoliny 15:12. Trzeci sytuacja się odwróciła — od początku zdecydowane prowadzenie Karoliny. Było już 13:9 dla białostoczanki, ale kilka prostych błędów Karoliny i sytuacja uległa zmianie. Końcówka seta to większa odporność psychiczna bardziej doświadczonej zawodniczki SKB i zwycięstwo 15:14.

W sezonie 2019/2020 Suwalski Klub Badmintona reprezentowali: Kamila Augustyn, Monika Bieńkowska, Anastazja Khomich, Karolina Szubert, Maria Ultina, Ulijana Volska, Michał Łogosz, Emil Holst, Łukasz Moreń, Michał Sobolewski, Przemysław Szydłowski, Mateusz Świerczyński.