Andreas Takvam zostaje w Ślepsku Malow Suwałki

0
329
Ślepsk Malow Cuprum Lubin
30 XI 2019; Suwałki Arena; Plus Liga; Ślepsk Malow - Cuprum Lubin 0:3; Andreas Takvam © 2019 Wojciech Otłowski

Fanów Ślepska ucieszy kolejna wiadomość dotycząca składu zespołu w przyszłym sezonie: biało-niebieskich nie opuszcza Andreas Takvam. Ślepsk Malow Suwałki nie jest pierwszym polskim zespołem Norwega – w latach 2014 -2016 rozegrał dwa sezony w kieleckim zespole Effector (później: Buskowianka Kielce). Następnie występował w niemieckim VfB Friedrichshafen (wręcz seryjnym zdobywcą wysokich lokat w Pucharze Niemiec, Superpucharze Niemiec i Mistrzostwach Niemiec).

27-letni Norweg (rocznikowo, bo urodziny będzie świętował 4 czerwca) gra na pozycji środkowego. Wraz z klubowym kolegą z VfB Friedrichshafen Bartłomiejem Bołądziem rozpoczęli sezon 2019/2020 w barwach Ślepska. Dla Andreasa był on z pewnością udany – norweski środkowy w większości spotkań wybiegł w pierwszej „szóstce”, a dowodem jego umiejętności jest piąta lokata w rankingu najlepiej blokujących zawodników PlusLigi (47 bloków).

Zasięg mierzącego 201 cm Takvama do ataku z wyskoku to 364 cm. Norwegia słynie ze sportów zimowych, ale w przypadku Andreasa siatkówka jest kontynuacją rodzinnych tradycji – jego ojciec Øyvind Takvam, to były reprezentant Norwegii w siatkówce.

 

 

 

Leave a Reply