Tomas Rousseaux to 26-letni przyjmujący, który jest reprezentantem Belgii. Rousseaux swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w klubie Kruikenburg Ternat, skąd trafił do Topsport School Vilvoorde.

Pierwszym, profesjonalnym klubem Tomasa był Volleyteam Roeselare, w którym grał w latach 2012-2015. Później reprezentował barwy włoskiego Vero Volley Monza, skąd przeniósł się do niemieckiego VfB Friedrichshafen, gdzie był klubowym kolegą Andreasa Takvama, norweskiego środkowego Ślepska Malow Suwałki. W roku 2017 trafił do Polski, gdzie spędził sezon w Indykpolu AZS Olsztyn. Po udanych występach w barwach olsztyńskiego zespołu został zakontraktowany w GKS-ie Katowice. W sezonie 2019/2020 występował w barwach Asseco Resovii Rzeszów, ale tuż po jego zakończeniu rozwiązał kontrakt z rzeszowskim klubem za porozumieniem stron i trafił do Suwałk.

Siostrą Tomasa Rousseaux jest Hélène Rousseaux, która obecnie występuje w południowokoreańskim Hyundai Engineering & Construction Hillstate, a wcześniej reprezentowała m.in. Budowlanych Łódź czy KS DevelopRes Rzeszów. Jego ojcem jest natomiast Emile Rousseaux, który był wieloletnim trenerem belgijskiego Knack Randstad Roeselare, a obecnie prowadzi żeńską reprezentację Francji.

Sylwetka zawodnika:
Data i miejsce urodzenia: 31 marca 1994, Jette (Belgia)
Wzrost: 199 cm
Waga: 90 kg
Zasięg z wyskoku do ataku: 360 cm

Statystyki Tomasa Rousseaux w sezonie 2019/2020:
– Rozegrane mecze: 16
– Zdobyte punkty: 51

 

Suwalscy kibice mogli oglądać Tomasa w styczniowym meczu Ślepsk Malow – Asseco Rzeszów. Belg w czarnej koszulce z nr 6.

 

 

Dodaj komentarz