Na parkingu przy Ośrodku Kultury w Sejnach już niebawem wystąpią: songwriter Michał Czarnecki (4 lipca) oraz Mieszko Minkiewicz i Grzegorz Sykała (11 lipca) podczas stand-upowego wieczoru.

Michał Czarnecki to songwriter, gitarzysta, obserwator życia społecznego, uczestnik i laureat kilku konkursów i festiwali poświęconych piosence autorskiej. Ma za sobą zarówno kameralne spotkania z miłośnikami piosenki autorskiej, jak i występy na kilku większych scenach, w tym na Halfway Festival czy w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Wygrał wojewódzki festiwal Rockowania 2018. Jego utwory to z jednej strony narracja o społecznych następstwach życia ludzi w grupie lub w samotności, wyśpiewana z emocjonalnymi akcentami, a z drugiej teksty pisane z humorem i dystansem do otoczenia. Niektóre utwory mają drugie dno, a niektóre zaskakują prostotą i wywołują radość. Utwory pisze wyłącznie po polsku.

W 2019 roku rozwinął instrumentarium (obecnie gitara akustyczna i elektryczna, looper, centrala perkusyjna i kazoo) i wydał płytę „Subtelny zarost miasta”. To 7 (w końcu zarejestrowanych w studiu) autorskich utworów z miastem w tle. Historie sąsiedzkie, obserwacje rozwinięte do refleksji i wątki miłosne bez kolorów z komedii romantycznych. Nie ma na krążku poetyckich przenośni i spektakularnych porównań. Ta płyta to opowieść o związkach, ale i o samotności, o tym,co w nas zabawne, żywe, ale przede wszystkim szczere, choć często usilnie skrywane. Teksty są proste, jest sporo oddechu.

Wydarzenie odbędzie się na parkingu przy Ośrodku Kultury w Sejnach w dniu 4 lipca o godz. 20.00. Bilety dostępne wyłącznie online w cenie 20 zł. W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 1 lipca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi solowa płyta Michała Czarneckiego?

Bardzo ważna kwestia dotycząca bezpieczeństwa, apelujemy aby wszyscy, którzy będą chcieli wziąć udział w wydarzeniu stosowali się do obowiązujących zaleceń sanitarnych tj. w tym przypadku: odległość samochodów na parkingu przy otwartych szybach 2 m, przy zamkniętych to zalecenie nie obowiązuje; jeśli postanowiliście zabrać ze sobą znajomych lub bliską osobę przypominamy o konieczności noszenia maseczek ochronnych, w przypadku członków rodziny tego obowiązku nie ma; obowiązek zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy pozostałą publicznością.

Kolejną propozycją sejneńskiego Ośrodka Kultury jest stand-up comedy w wykonaniu Mieszka Minkiewicza i Grzegorza Sykały (support). Panowie wystąpią 11 lipca o godz. 20.00.

Mieszko Minkiewicz to stand-uper z dziesięcioletnim komediowym stażem. Na koncie ma dwa speciale komediowe, „W związku z tym” oraz „Hihilista”. Występował też na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Zwycięzca pierwszej ogólnopolskiej ligi Roast Battle (sezon 2018/2019). Aktywnie animuje komedię na Podlasiu, skąd pochodzi, oraz w Warszawie, gdzie mieszka. Lubi gry online i poniemieckie schrony. Mieszko pokaże swój nowy program, „Całujcie mnie wszyscy”. Jako support: Grzegorz Sykała – realizujący się zawodowo komik, aktor, lektor, konferansjer oraz muzyk.

Bilety dostępne online w cenie: 30 zł normalny oraz 10 zł dla młodzieży szkolnej. W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na stand-up Mieszka Minkiewicza. Wystarczy do 6 lipca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Pod koniec maja Mieszko Minkiewicz nagrał cover pewnej piosenki, czym wywołał wiele kontrowersji. O jaką piosenkę chodzi?

Wieczór Stand-up Comedy w Sejnach

1 KOMENTARZ

Leave a Reply