W niedzielę, 26 lipca wystartowała kolejna edycja Biegu Przyjaciół Wigierskiego Parku Narodowego. Ze 100 zapisanych osób 76 biegaczy stanęło na mecie i ukończyło trasę o długości około 11,5 km, prowadzącą ścieżkami WPN.

Sympatycy biegu przybyli z całej Polski, między innymi z: Gdyni, Warszawy, Białegostoku, Ełku, Augustowa, Olecka, Sejn, Giżycka, Pisza, Wyszkowa, Kętrzyna.

Start i meta miały miejsce w kompleksie rekreacyjnym „Dziupla”, w pobliżu siedziby Wigierskiego Parku Narodowego. Na mecie czekało przygotowane ognisko oraz nagrody niespodzianki przygotowane również przez współorganizatora biegu – Wigierski Park Narodowy.

Wśród Pań najszybciej trasę pokonały: Renata Ginszt (57:58) z ATP Augustów, Magdalena Rogucka (59:00) z Suwałk oraz Joanna Derencz (59:04) z Gołdapi. Wśród Panów na podium stanęli: Andrzej Godlewski (45:10) z Borawskich, Krystian Różański (45:17) z Ełku oraz Krystian Kalinowski (45:27) z AGR Podlasie.