28 sierpnia Wigry rozpoczną nowy sezon na boiskach II. Ligi. Ekipa z Suwalszczyzny w kampanii 2018/2019 cudem uratowała ligowy byt, jednak już w kolejnych rozgrywkach nie byli w stanie uchronić się od spadku. Jak zakłady bukmacherskie przewidują rywalizację pierwszej kolejki z Olimpią Elbląg?

Materiał partnera.

Wigry Suwałki vs Olimpia Elbląg

Kiedy: 28.08.2020 r.

Godzina: 18:00

Miejsce: Stadion Miejski w Suwałkach

Faworyt bukmachera Totolotek – Wigry Suwałki

Faworyci do awansu – sezon 2020/2021 w II. Lidze

Poprzednie lata na boiskach II. Ligi wzbudziły spore zainteresowanie kibiców, ponieważ w tych rozgrywkach występowała ekipa Widzewa Łódź. Kampania 2020/2021 mimo awansu tego zespołu zapowiada się bardzo ciekawie. Na trzecim poziomie rozgrywkowym znajduje się kilka uznanych drużyn na polskich boiskach.

Zakłady bukmacherskie w roli głównych faworytów do awansu stawiają GKS Katowice, Stal Rzeszów czy Chojniczankę Chojnice. Wigry Suwałki mają mniejsze szanse, jednak ubiegłe sezony pokazały kibicom, a także analitykom zakładów sportowych, że długoterminowe propozycje z najniższymi kursami nie zawsze kończą się powodzeniem. Co prawda Widzew w poprzednim sezonie wywalczył awans zgodnie z oczekiwaniami, jednak rok wcześniej mocno rozczarował.

Wigry w poprzednich latach rywalizowały na boiskach I. Ligi, więc z pewnością mają odpowiednie doświadczenie, żeby po roku wrócić do tych rozgrywek, nawet jeśli zakłady sportowe nie spodziewają się takiego scenariusza.

Wigry Suwałki

Podopieczni Dawida Szulczka rozpoczną sezon 2020/2021 od domowej rywalizacji z Olimpią Elbląg. Biorąc pod uwagę postawę tego zespołu w poprzedniej kampanii – kluczem do ewentualnego awansu będzie przede wszystkim poprawa gry w defensywie. Wigry straciły aż 57 bramek, co było drugim najgorszym wynikiem w całej stawce – gorzej wypadła tylko Chojniczanka. Niebiesko-biali nie mieli sobie równych pod względem zdobytych punktów, ponieważ z 26 oczkami skończyli rozgrywki w roli czerwonej latarni I. Ligi.

Wigry w poprzednim sezonie większość swojego dorobku uzbierały w meczach domowych. Niebiesko-biali wywalczyli 19 punktów przed własną publicznością, przy zaledwie siedmiu oczkach na wyjeździe. Atut własnego boiska w pierwszej kolejce kampanii 2020/2021 może okazać się decydujący, ponieważ Olimpia Elbląg ma gigantyczne problemy w delegacjach w ciągu ostatniego roku, o czym opowiem w kolejnej części tekstu.

Nie można powiedzieć, żeby Wigry wprawiły kibiców w odpowiednie nastroje przed startem sezonu II. Ligi w okresie przed sezonowym, a także w pierwszym meczu o stawkę. Niebiesko-biali przegrali 13 sierpnia ze Ślęza Wrocław 2:1 i odpadli z rozgrywek.

Biorąc pod uwagę statystyki ostatnich meczów, Wigry mają na swoim koncie pięć meczów bez wygranej, cztery z nich zakończyły porażką, a tymczasem zakłady bukmacherskie Totolotek wyraźnie faworyzują ten zespół podczas starcia z Olimpią Elbląg.

Olimpia Elbląg

Poprzednia kampania na boiskach II. Ligi okazała się dla Olimpii sporym rollercoasterem. Ostatecznie ekipie z Elbląga udało się utrzymać, jednak sezon 2020/2021 zapowiada się na kolejną bitwę od przetrwanie.

Olimpia ma gigantyczne problemy w meczach wyjazdowych. Drużyna z Elbląga nie potrafi zdobyć trzech punktów w delegacji od 19 października 2019 roku. Niedługo minie więc okrągły rok, jeśli wcześniej nie uda im się przełamać tej passy. Przy takiej postawie na wyjazdach bardzo ciężko będzie temu klubowi ocalić II-ligowy byt. Żółto-niebiescy rozpoczęli sezon 2020/2021 od rozgrywek Pucharu Polski, w którym zmierzyli się z Chojniczanką, czyli innym spadkowiczem z I. Ligi. Mecz w Chojnicach zakończył się zwycięstwem Chluby Grodu Tura, a Olimpia Elbląg po raz kolejny wróciła bez zdobytej bramki.

Nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie po raz kolejny nie dają tej drużynie większych szans na wywiezienie punktów z delegacji.

Statystyki

Przed rozpoczęciem typowania tego meczu z oferty zakładów bukmacherskich warto przeanalizować konkretne statystyki, które prezentują się bardzo ciekawie z punktu widzenia typerów. Oba zespoły od 2010 do 2013 roku trzykrotnie spotkały się w Suwałkach – za każdym razem nie było remis. Dwukrotnie górą byli gospodarze, a raz triumfowali goście.

Dwa ostatnie spotkania tych drużyn zakończyły się wynikiem +2,5 gola.

Wigry wygrały w dwóch z trzech ostatnich meczów domowych.

W trzech ostatnich starciach Wigier na swoim boisku nie było wyniku BTTS ani +2,5 gola.

Olimpia Elbląg nie wygrała meczu wyjazdowego w 2020 roku.

Olimpia zdobyła tylko dwa gole w sześciu poprzednich delegacjach.

Wigry nie wygrały żadnego z pięciu ostatnich meczów.

Niebiesko-biali przegrali 4 z 5 poprzednich spotkań.

Olimpia nie wygrała na wyjeździe od 19 października 2019 roku.

Pięć z sześciu ostatnich delegacji Olimpii to wyniki -2,5 gola

Wigry straciły przynajmniej jedną bramkę w 4 z 5 ostatnich rywalizacji.

Oferta zakładów bukmacherskich

Zakłady sportowe Totolotek w tym spotkaniu wskazują, że faworytem jest ekipa Wigier Suwałki. Zarówno Olimpia, jak i gospodarze przystąpią do tego meczu po serii negatywnych wyników z poprzedniego sezonu, a także porażkach w 1/32 finału Pucharu Polski.

Wigry w ubiegłej kampanii zdecydowanie lepiej prezentowały się na swoim boisku, a także mają na koncie dwie wygrane w trzech ostatnich meczach domowych z tym rywalem. Ze statystyk jasno również wynika, że Olimpia Elbląg na wyjazdach prezentuje się fatalnie. Żółto-niebiescy nie wygrali żadnego starcia poza domem w 2020 roku, a dodatkowo z pięciu poprzednich delegacji wrócili bez punktów, przy zdobyciu zaledwie dwóch bramek. Czy fatalną passę uda się przełamać w Suwałkach? Zakłady bukmacherskie twierdzą, że nie, proponując kurs na poziomie 1.85-1.90 za zwycięstwo gospodarzy.

Ostatnie spotkania wyjazdowe Olimpii Elbląg to głównie wyniki -2,5 gola. W tym czasie zanotowali jeden wyjątek, w którym strzelili dwie bramki, jednak oprócz tego mają na koncie pięć z sześciu meczów, w których ani razu nie trafili do siatki rywala.

Propozycje zakładów bukmacherskich dotyczące underu bramek w tej rywalizacji są zaniżone. Biorąc jednak pod uwagę dobrą grę Wigier na swoim boisku w końcówce ubiegłego sezonu, a także aktualną formę Olimpii w ofensywie – można się pokusić o obstawienie, że goście nie trafią w tym meczu do siatki lub bezpieczniej – typ BTTS (nie).

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.totolotek.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., na okres sześciu lat, o nr PS4.6831.8.2018.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

Leave a Reply