PZPN zaprezentował dziś terminarz II ligi piłkarskiej. Sezon 2020/2021 rozpocznie się mniej więcej o miesiąc później niż zwykle, bo dopiero w ostatni weekend sierpnia W pierwszym meczu Wigry podejmą Olimpię Elbląg. Ostatni raz na Zarzeczu zespoły walczyły o punkty – w ramach II ligi, grupy wschodniej – 7 września 2013 roku. „Biało-niebiescy” wygrali 3:0, ale aż dwie bramki padły po „samobójach”. Jedynym suwalskim strzelcem był Gruzin Dawit Makaradze. Przypomnijmy, iż sezon 2013/14 zakończył się historycznym awansem Wigier do I ligi.

07.09.2013, Stadion Miejski, Mecz II ligi: Wigry Suwałki – Olimpia Elbląg 3:0; przy piłce Dawit Makaradze

Późniejsza inauguracja sezonu oznacza automatycznie, że zimowa przerwa rozpocznie się dopiero w połowie grudnia. Ostatni mecz przed nią Wigry zagrają wówczas na Zarzeczu z inną Olimpią – z Grudziądza. Co prawda zimy ostatnio są łagodne, ale nie można przecież wykluczyć wystąpienia mrozu czy nawet opadów śniegu.