Siedem medali wywalczyli reprezentanci Klubu Rowerowego MTB Suwałki podczas trzeciej tegorocznej edycji cyklu Maratony Kresowe. Aż pięć z nich to zdobycze naszych pań. Wszystkie cztery panie, które wybrały się na zawody do Janowa (gmina Chełm) stanęły na podium.

Autor: Dariusz Tasior

Największy sukces odniosła nasza najmłodsza reprezentantka Zofia Rowińska, która zajęła 1. miejsce w kategorii K1. W Janowie Zosia wchodziła na podium dwukrotnie. Czas, w jakim pokonała 26-kilometrową, trudną technicznie trasę półmaratonu, dał jej również 3. miejsce w klasyfikacji Kobiety OPEN.

Pozostałe nasze zawodniczki wywalczyły:

Małgorzata Walendzewicz – 1 miejsce w kategorii M4
Maria Czokajło – 2 miejsce w kategorii K3
Justyna Balcer – 3 miejsce w kategorii K2

W męskiej rywalizacji na dystansie półmaratonu na podium stanęli:

Antoni Wincza – 1 miejsce w kategorii M5
Dariusz Klin – 3 miejsce w kategorii M7.

W klasyfikacji drużynowej (suma punktów czterech najszybszych reprezentantów) po raz kolejny MTB Suwałki znalazło się na pozycji medalowej. Swój wkład w 3. miejsce wnieśli: Marcin Gościński – 912 punktów ( bardzo dobry występ i 6 miejsce w silnie obsadzonej kategorii M3); Zofia Rowińska – 893 punkty; Antoni Wincza – 843 punkty; Andrzej Bąkała – 780 punktów.

Udział suwalczan w zawodach był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Suwałki.