W sobotę o 16:00 rozpocznie się starcie 4. Kolejki II. Ligi, w którym Garbarnia podejmie Wigry Suwałki. Kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji i na kogo stawiają zakłady bukmacherskie? Zapraszam do lektury zapowiedzi najbliższego meczu!

Materiał partnera.

RKS Garbarnia

RKS Garbarnia na starcie rozgrywek ma na swoim koncie trzy punkty. Warto jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie do najbliższego rywala – rozegrała jeden mecz mniej. Drużyna z Krakowa zainaugurowała sezon od porażki w meczu domowym z rezerwami Śląska Wrocław 1:3. Warto jednak zaznaczyć, że w składzie gości pojawiło się kilku zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem. W drugiej było już bardziej kolorowo, ponieważ RKS pokonał na wyjeździe KKS Kalisz 1:2. Przed rozpoczęciem kampanii ligowej Garbarnia zmierzyła się również z GKS’em Katowice w ramach Pucharu Polski i wygrała to spotkanie 1:0.

W obu spotkaniach ligowych tego zespołu można było znaleźć pewne prawidłowości z typerskiego punktu widzenia. W obu przypadkach powodzeniem zakończyłby się typ na BTTS i +2,5 gola.

Garbarnia w zestawianiu z Wigrami rozegrała jedno spotkanie mniej. W tym sezonie II. Ligi znajduje się 19 drużyn, przez co w każdej kolejce inna ekipa musi przymusowo pauzować.

Jak prezentują się statystyki tego zespołu przed najbliższym meczem?

Garbarnia – statystyki:

 • Garbarnia wywalczyła trzy punkty w dwóch rozegranych spotkaniach.
 • Ekipa z Krakowa zaliczyła dwa wyniki BTTS i +2,5 gola.
 • Garbarnia w ostatniej kolejce pokonała KKS Kalisz 1:2.
 • Garbarnia wygrała cztery z pięciu ostatnich meczów o stawkę.
 • Garbarnia trafiła do siatki w każdym meczu od 21 czerwca 2020 roku.
 • Ostatnie spotkanie bezpośrednie tych drużyn w Krakowie zakończyło się remisem 0:0.
 • Garbarnia wygrała tylko 2 z 8 pojedynków bezpośrednich z Wigrami.
 • Garbarnia strzeliła bramkę w każdym meczu domowym od 23 listopada 2019 roku.
 • Trzy ostatnie rywalizacje tych drużyn na obiekcie Garbarni to wyniki -2,5 gola.

Wigry Suwałki – walka o pozycję lidera?

Wigry przystąpiły do kampanii 2020/2021 w roli spadkowicza z I. Ligi. Drużyna z Suwałk już w sezonie 2018/2019 była bardzo blisko spadku, ale ostatecznie uratowała ligowy byt. Jak się okazało, co się odwlecze, to nie uciecze. Biało-niebiescy mają jasny cel na nadchodzące rozgrywki – powrót do wyższej klasy rozgrywkowej, o który prawdopodobnie powalczą między innymi z Chojniczanką.

Podopieczni Dawida Szulczka całkiem nieźle zaczęli, ponieważ po trzech kolejkach mają na swoim koncie sześć punktów. Wigry w pierwszej serii gier pokonały przed własną publicznością zmagającą się z problemami – Olimpię Elbląg 2:1. Tydzień później przegrały jednak z Błękitnymi Stargard. Plamę z 2. kolejki udało się zmazać przed tygodniem w meczu domowym przeciwko Skrze Częstochowa.

W tym momencie Wigry zajmują czwartą pozycję w tabeli, jednak warto odnotować, że w każdym z trzech rozegranych spotkań straciły dokładnie jednego gola. Nie ulega również wątpliwości fakt, że lepiej radzą sobie na własnym boisku. Świadczy o tym statystyka meczów wyjazdowych, gdzie Wigry ostatni raz wygrały 16 listopada 2019 roku w starciu z aktualnym liderem II. Ligi – Chojniczanką. W tym momencie ekipa biało-niebieskich ma na koncie dziewięć kolejnych delegacji, z których wrócili na tarczy.

Oprócz gry wyjazdowej do poprawy jest również defensywa, ponieważ nawet mimo spotkań ze słabszymi rywalami Wigry nie potrafiły ani razu zachować czystego konta. Ostatni raz tej sztuki piłkarze z Suwalszczyzny dokonali 14 lipca.

Wigry – statystyki:

 • Drużyna z Suwałk wygrała 2/3 meczów ligowych.
 • Wigry przegrały w 10 kolejnych delegacjach o stawkę.
 • Wigry nie wygrały w dwóch ostatnich meczach wyjazdowych z Garbarnią i nie strzeliły w tym czasie nawet jednego gola.
 • Wigry w 2/3 rywalizacji tego sezonu odniosły zwycięstwo przy wyniku BTTS i +2,5 gola.
 • Ekipa Dawida Szulczka straciła przynajmniej jedną bramkę w każdym meczu tego sezonu.
 • Oba zwycięstwa Wigier w tym sezonie to mecze domowe.
 • Ostatni raz czyste konto Wigry zachowały 14 lipca przeciwko Sandecji.
 • Wigry są niepokonane w trzech ostatnich starciach bezpośrednich z Garbarnią.

Zakłady bukmacherskie – typy na spotkanie Garbarnia vs Wigry

W ofercie zakładów bukmacherskich na spotkanie Garbarni z Wigrami faworytem meczu jest ekipa gospodarzy. Różnica w kursach jest jednak minimalna, ponieważ przelicznik na zwycięstwo drużyny z Krakowa wynosi 2.49, a przy triumfie gości możesz zagrać na 2.70. Argumenty przemawiające za triumfem Garbarni? Przede wszystkim fakt, że Wigry zagrają na wyjeździe. Biało-niebiescy mają aktualnie passę dziewięciu kolejnych meczów w delegacji, które przegrali. Oprócz tego – ostatnie zwycięstwo tego zespołu poza swoim obiektem miało miejsce 16 listopada 2019 roku. RKS w spotkaniach domowych gra w kratkę, jednak nie przegrał w dwóch ostatnich starciach z Wigrami, ba, nie stracił nawet jednego gola. Remis jest wyceniony przez analityków na 3.25 – co istotne, ostatnie starcie bezpośrednie zakończyło się właśnie takim rezultatem.

W dwóch ostatnich meczach pomiędzy tymi drużynami w Krakowie nie było wyniku BTTS. Garbarnia w 2013 roku wygrała 1:0, a sześć lat później spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Ogólnie w historii potyczek tych drużyn z czterech poprzednich rywalizacji na obiektach RKS – tylko jeden pojedynek zakończył się wynikiem BTTS i +2,5 gola. Trzykrotnie kończyło się pokryciem linii -1,5 gola. W tym czasie dwukrotnie górą była ekipa gości, raz wygrali gospodarze i raz skończyło się remisem.

W tym sezonie oba zespoły prezentują jednak inny futbol. Wigry mają problemy w defensywie, o czym świadczą trzy stracone bramki, po jednej na kolejkę. Garbarnia również do tej pory nie potrafiła zachować czystego konta na ligowych boiskach – dwukrotnie kończyli mecz z wynikiem BTTS i +2,5 gola. Analitycy zakładów bukmacherskich mogą mieć w tej rywalizacji twardy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o proponowane linie i kursy w tych zdarzeniach.

W ofercie zakładów sportowych forBET znajdziesz wszystkie mecze nadchodzącej kolejki II. Ligi. Interesująco wygląda również kurs na zwycięstwo Chojniczanki w Elblągu. Olimpia jest kryzysie, a bukmacher proponuje kurs 2.08, co może być sporym zaskoczeniem, ale jednocześnie ciekawym aspektem do wykorzystania.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016.

Mateusz Nowak – redaktor portal Zagranie.com. Analizuję mecze piłkarskie i rynek zakładów bukmacherskich.

Leave a Reply