Do rywalizacji na wszystkich dystansach w Olecku przystąpiło 250 osób. Na maratonie Klub Rowerowy MTB Suwałki reprezentowały 4 zawodniczki i 18 zawodników, którzy wywalczyli w sumie 11 medali na różnych dystansach.

Na dystansie Maraton (54 km) najlepszy wśród zawodników MTB okazał się Michał Przekop, który zajął 3 miejsce w klasyfikacji OPEN. Michał pokonał trasę o długości 54 km i przewyższeniu ponad 1000 metrów w 1.58.50 (średnia prędkość ponad 27 km/h) Czas ten pozwolił mu zająć też 2 miejsce w kategorii wiekowej M2.

Na dystansie Półmaratonu (34 km) w kategorii Kobiet medalowe miejsca zajęły: Zofia Rowińska – 1 miejsce klasyfikacji OPEN, a zarazem 1 miejsce w swej kategorii wiekowej K1; Justyna Balcer – 2 miejsce w kategorii K2 oraz Małgorzata Walendzewicz – 2 miejsce w kategorii K4. W kategorii Mężczyzn medale wywalczyli: Dariusz Klin – 1 miejsce w kategorii M7; Mikołaj Szeliga – 2 miejsce w kategorii Junior Młodszy; Antoni Wincza – 2 miejsce w kategorii M5; Olaf Chmielewski – 3 miejsce w kategorii Junior Młodszy; Dariusz Tasior – 3 miejsce w kategorii M4.

W klasyfikacji drużynowej kolarze MTB Suwałki zajęli 3 miejsce. Punkty dla drużyny zdobyli: Zofia Rowińska – 1000; Mikołaj Szeliga – 995; Olaf Chmielewski – 993 i Marcin Gościński – 970.

Następny Maraton Kresowy odbędzie się za dwa tygodnie w Siemiatyczach.