Na zdj. Katarzyna Bonda, źródło: oficjalna strona autorki

Autorskie spotkanie w suwalskim Muzeum Okręgowym zawsze skupiają liczne grono wielbicieli dobrej literatury. Niewątpliwie tak będzie i podczas najbliższego autorskiego wieczoru. Już w najbliższy czwartek gościć tu będzie Katarzyna Bonda, niekwestionowana królowa polskiego kryminału.

Eliza Ptaszyńska, kustosz Muzeum Okręgowego, zdradza, że starania związane z zaproszeniem słynnej i cenionej pisarki trwały półtora roku. A zapoczątkowała je lektura „Okularnika”, którego akcja rozgrywa się na Podlasiu, w Hajnówce, czyli w rodzinnych stronach autorki.

Dorobek literacki Katarzyny Bondy jest imponujący – wiele tytułów, a każdy to nie lada uczta dla miłośników sensacyjnych opowieści. Także i najnowsza książka – „Miłość leczy rany” – będzie tematem rozmowy.

Spotkanie poprowadzi Jolanta Sztachelska, literaturoznawczyni z Białegostoku, która już kilkakrotnie gościła w Muzeum Okręgowym, ostatnio w styczniu ubiegłego roku podczas finisażu wystawy Kossaków.

Czwartkowy wieczór autorski będzie okazją do bliższego poznania autorki, do rozmowy, zadania pytań i zdobycia autografu. To niecodzienna okazja, warto zatem skorzystać z zaproszenia.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply