Mamy złoto, srebro i brąz w 56. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w badmintonie, które odbyły się w Białymstoku w dniach 17-20 września.

Złoto dla Michała Łogosza. Pewnie Michał był najstarszym zawodnikiem mistrzostw, ale grał jak za najlepszych lat. Wspólnie z Przemkiem Wachą pokazali w finale piękny, finezyjny badminton.

Finałowy pojedynek był widowiskowy i atrakcyjny. Michał i Przemek, zasłużenie zdobyli złoty medal  56. IMP. Mistrzami Polski w grze podwójnej panów Michał Łogosz (SKB Litpol-Malow Suwałki) z partnerem Przemysławem Wachą (KU AZS UM Łódź).

Po mistrzowski tytuł sięgnęli, zwyciężając zawsze po 2:0 pary: Franciszek KAMIŃSKI/ Kacper ZYCHOWICZ (ABRM Warszawa), Krzysztof JAKOWCZUK/Michał MATYSIAK (UKS Hubal Białystok/KS Hubertus Zalesie Górne), Michał SOBOLEWSKI /Adam SZOLC (SKB Litpol-Malow/KS Hubertus Zalesie Górne), Jacek KOŁUMBAJEW/Piotr WASILUK (AZS UM Łódź).

W grze podwójnej panów startował Michał Sobolewski z partnerem Adamem SZOLCEM (KS Hubertus Zalesie Górne). Michał z Adamem najpierw pokonali parę Konrad PŁOCH/Dominik ZIĘTEK by, w drugim starciu przegrać rywalizację ze zdobywcami tytułu Mistrz Polski — Michałem Łogoszem/Przemysławem Wachą 14:21, 15:21.

Srebro dla Mateusza Świerczyńskiego, zawodnika SKB Litpol-Malow Suwałki przypadło w grze pojedynczej panów. Mateusz finałową rywalizację przegrał z ubiegłorocznym mistrzem Adrianem Dziółko (ABRM Warszawa).

W drodze po srebrny medal pokonał m.in.: Piotr KRAJEWSKI (ABRM Warszawa), Adriana KOCA (WWL Badminton Club Marki), Mikołaja SZYMANOWSKIEGO (BENINCA UKS Feniks K-K), Michała WALENTKA (BKS Kolejarz Częstochowa).

W tej kategorii startował Michał Sobolewski, w pierwszym starciu pokonał Michała GOMOŁĘ, a w drugim trafił na zwycięzcę tej kategorii Adriana Dziółkę i przegrał tę rywalizację 17:21 i 6:21.

Brąz w mistrzostwach Polski, zdobyła Anastasiya Khomich — to wielki sukces suwalskiej badmintonistki. Pierwszy start po uzyskaniu obywatelstwa polskiego w mistrzowskich zmaganiach i już medal.

Zawodniczka pochodzi z Brześcia (Białoruś), obecnie mieszka i trenuje w SKB i jest nadzieją polskiego badmintona.

Finał gry pojedynczej, pech Joanny Rudnej (ABRM Warszawa) była na dobrej drodze, by sięgnąć po mistrzowski tytuł, pierwszego seta wygrała z Wiktorią Dąbczyńską 21:7 bez większych problemów i to z miażdżącą przewagą, w drugim prowadziła 5:2 i doznała kontuzji, została zniesiona z kortu.

Szkoda, bo tytuł mógł trafić tym razem zawodniczki ABRMu. Joanna od wielu lat walczyły o prymat wśród pań, w 2015 i 2018 musiała uznać wyższość Kamili Augustyn (SKB Litpol-Malow), w tych mistrzowskich zmaganiach była na dobrej drodze po Mistrzostwo Polski, ten tytuł był na wyciągnięcie ręki, jednak kontuzja w drugim secie przeszkodziła w spełnieniu marzeń.

Cieszy fakt, że wśród Pań — młoda zawodniczka SKB Litpol-Malow Anastasiya Khomich zdobyła w IMP brązowy medal, na przeszkodzie w zdobyciu wyższego trofeum stanęła Wiktoria Dąbczyńska, z która w ostatnim okresie nasza badmintonistka nie może sobie poradzić.

W drodze po medal Anastasiya pokonała 2:0 (23:21, 21:13) Gabrielę Skórkowską (UKS Bieruń), Dominikę GUZIK-PŁUCHOWSKĄ 2:0 (21:7, 21:1).