Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji rozjuszył Polaków. Od 22 października przez cały kraj przelewa się fala protestów. W sobotę do ogólnopolskiej akcji dołączyły Suwałki. Ulicami miasta, niosąc transparenty i skandując hasła, przeszło kilkuset uczestników i uczestniczek protestu.

#PiekłoKobiet, #WyrokNaKobiety, „No women no Kraj”, „Zajmijcie cię ciałem Chrystusa”, „Nie jestem za aborcją, jestem za wyborem” – z takimi hasłami uczestniczki suwalskiego protestu przeszły od Parku Konstytucji 3 Maja, przez ulicę T. Kościuszki i pod biuro posła PiS Jarosława Zielińskiego, pod którym zapalono znicze. Protest przeniósł się następnie na Plac im. Marii Konopnickiej i dalsze ulice Suwałk.

To reakcja na decyzję TK w sprawie aborcji, a dokładniej mówiąc – zapisu dotyczącego aborcji dopuszczalnej z powodu choroby lub uszkodzenia płodu. Sędziowie Trybunału pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej w ostatni czwartek uznali, że ustawa aborcyjna jest niekonstytucyjna.

Jak do tej pory najbardziej dramatyczny przebieg miał protest pod domem Jarosława Kaczyńskiego – policja użyła gazu.

Z kolei w piątkowym proteście w Warszawie uczestniczyło już 10 tys. osób.

Przeciwko decyzji TK opowiedziało się wielu polityków, którzy nawołują do organizacji referendum w tej sprawie.

Protesty w ostatnim czasie nabierają na sile – przeciwników decyzji rządu nie tylko w sprawie aborcji, ale też dobijania polskiej gospodarki i rolnictwa jest coraz więcej.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

https://www.facebook.com/NiebywaleSuwalki/posts/3315184775198070

2 KOMENTARZE

  1. A może zrobić ustawy obywatelskie:
    za każde dziecko niepełnosprawne parafia kościelna dożywotnio płaci matce/dziecku 10 tys miesięcznie ? kolejna ustawę dla fundacji „pro life” by na każde narodzone dziecko niepełnosprawne dodatkowo płacili z własnej kasy 5 tys miesięcznie i ostatnia ustawa tak by pod mógł pokazać że mu zależy niech zafunduje takiej rodzinie pełną opiekę zdrowotną, fizjoterapie , sprzęt do podstawowej opieki np wózek łóżko itp oraz udostępni odpowiednie warunki mieszkalne no zamieniając mieszkania na większe ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj