25 IX 2020 ; Suwałki - Stadion Miejski; I liga, Wigry - Śląsk II Wrocław 2:0, radość Kacpra Wełniaka © 2020 Wojciech Otłowski

Wigry Suwałki przystępując do meczu z Motorem Lublin wiedziały, że mogą wrócić na fotel lidera II ligi. We wcześniej rozegranych spotkaniach ósmej kolejki punkty potracili bowiem tak Chojniczanka, jak i Stal Rzeszów.

W pierwszych minutach meczu najwięcej zamieszania pod bramką gości robił Denis Gojko, jednak nie na tyle skutecznie, by uzyskać prowadzenie. Motor nie pozostał dłużny, ale także nie imponował skutecznością. Później mieliśmy do czynienia z typowym meczem walki.

W końcu nadeszła 63 minuta. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartłomieja Babiarza na uderzenie głową zdecydował się Kacper Wełniak; piłka po jego uderzeniu przelobowała bramkarza gości, Sebastiana Madejskiego. Wigry dowiozły jednobramkowe prowadzenie do końca meczu. Dzięki temu znów liderują w drugiej lidze. W siedmiu meczach „biało-niebiescy” zgromadzili 18 punktów; Stal Rzeszów – 17, Skra Częstochowa i Chojniczanka Chojnice – po 16. Należy jednak pamiętać, iż wszyscy trzej rywale rozegrali jeden mecz więcej.

Spotkanie Wigry – Motor odbyło się bez udziału publiczności, co oczywiście było pokłosiem znalezienia się grodu nad Czarną Hańczą w czerwonej strefie. Na szczęście dla kibiców odbyła się transmisja w TVP Sport. Następny mecz „biało-niebieskich” – 18 października o godzinie 15:30 na wyjeździe z Bytovią – także będzie można obejrzeć w tej stacji.

Wigry Suwałki – Motor Lublin 1:0 (0:0)

Branka: Kacper Wełniak (63′)