25 IX 2020 ; Suwałki - Stadion Miejski; I liga, Wigry - Śląsk II Wrocław 2:0, od prawej Denis Gojko i trener Dawid Szulczek © 2020 Wojciech Otłowski

Rywalizacja Bytovii i Wigier ma swoją historię. Czasami była to walka korespondencyjna. Cudowna końcówka Wigier w sezonie 2018/19 oznaczała jednoczesną degradację właśnie Bytovii. W tym sezonie oba zespoły rywalizują w II lidze. W pierwszej potyczce – rozegranej w Bytowie – górą okazali się piłkarze z Suwałk.

W dziesiątej minucie Dawid Gojko przeprowadził typowy dla siebie rajd prawym skrzydłem. Mijał rywali jak tyczki slalomowe i dośrodkował. Wrzutkę nieprawidłowo ręką zablokował Matheus Camargo. Do rzutu karnego podszedł Patryk Czułowski. Co prawda bramkarz gości Adrian Olszewski wyczuł intencje strzelca, ale ostatecznie piłka po jego palcach wpadła do bramki.

W 76 minucie dośrodkowanie Grzegorza Aftyki sprytnym uderzeniem głową wykorzystał Kacper Wełniak, lewoskrzydłowy który chwilkę wcześniej zamienił na środku ataku kontuzjowanego Kamila Adamka.

Nerwowo zrobiło się w 86′ za sprawą jedenastki pewnie wykonanej przez Pawła Zawistowskiego (ponownie zagranie ręką było powodem decyzji sędziego; tym razem dopuścił się go Josip Šoljić). Wigrom udało się jednak utrzymać korzystny wynik. Tym samym pozostały liderem II ligi z dorobkiem dwudziestu jeden punktów zdobytych w ośmiu meczach.

Za tydzień, w niedzielę 25 października, o godzinie 19:30 „biało-niebiescy” podejmą na Zarzeczu Chojniczankę Chojnice. Jak wiadomo, kibice nie będą mogli oglądać meczu na szczycie II ligi z trybun. Na szczęście po raz kolejny spotkanie Wigier będzie transmitowane na antenie TVP Sport.

Bytovia Bytów – Wigry Suwałki 1:2 (0:1)

bramki: Patryk Czułowski (11′ – z karnego), Kacper Wełniak (76′) oraz Paweł Zawistowski (86′ – z karnego)