W ciągu dnia – wirtualne lekcje o równaniu Pitagorasa, fraktalach i rozwijaniu kreatywności, wieczorami – łamigłówki i internetowe gry planszowe dla całych rodzin. W piątek, 20 listopada rozpoczną się Podlaskie Dni Matematyki, organizowane przez Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Politechnikę Białostocką oraz Uniwersytet w Białymstoku.

Podlaskie Dni Matematyki to cykl wydarzeń, których celem jest popularyzacja matematyki. Po raz pierwszy wykłady, ćwiczenia i warsztaty odbędą się w formule online. W tym roku wydarzenie obejmie ponad 40 godzin zajęć i będzie trwało od piątku, 20 listopada do wtorku, 24 listopada.

– Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, ale także ich nauczycieli i rodziców oraz studentów – podkreśla dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB, przewodnicząca Podlaskich Dni Matematyki 2020. – Zajęcia będą prowadzone w większości w języku polskim, ale w programie znajdą się również bardzo atrakcyjne prezentacje wykładowców zagranicznych – podkreśla.

Program Podlaskich Dni Matematyki 2020 jest podzielony na kategorie: szkoła podstawowa, szkoła średnia, studenci i pasjonaci.

Najmłodsi mogą w ramach lekcji matematyki dołączyć m.in. do wirtualnych warsztatów rysowania grafów dr Joanny Karbowskiej-Chilińskiej. Uczniów szkół średnich może zainteresować wykład prof. Mirosława Majewskiego o myśli geometrycznej ukrytej w słynnym pałacu Tadż Mahal. Dla każdej grupy wiekowej są też przygotowane wykłady anglojęzyczne, prowadzone przez wykładowców m.in. z Rosji, Turcji i Rumunii.

Wieczory zaplanowaliśmy z myślą o rodzinach, by rodzeństwo i rodzice z dziećmi mogli spędzić ten czas z matematyką na wesoło  – mówi dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB.

Wieczorami dr Rajmund Stasiewicz zaprasza na łamigłówki oraz warsztaty „gier bez prądu”. Studenci Koła Naukowego Gier Logicznych z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej przygotowali zaś wprowadzenie do gier zespołowych online.

Udział w Podlaskich Dniach Matematyki 2020 online jest bezpłatny. Wykłady i warsztaty będą dostępne na platformach MS Teams, ZOOM, YouTube oraz Discord. Szczegółowy program oraz linki dostępne są na stronie: http://pdm.wi.pb.edu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj