W sobotę, 19 grudnia suwalscy karatecy wystartowali po raz ostatni w roku 2020. Był to Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin Bartoszyce CUP, który zgromadził na starcie 147 zawodników z 15 klubów.

Suwalski klub reprezentowało 13 zawodników w wieku od 8 do 17 lat – z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe. Shihan Marek Krejpcio był sędzią głównym Turnieju, a sensei Dariusz Anuszkiewicz sekundował i opiekował się zawodnikami. Wyjazd był dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Ostatni start przyniósł suwalskim zawodnikom osiem medali – dwa złote i sześć brązowych; złote medale zdobyli: Karpowicz Nikola – I miejsce w kategorii ciężkiej, rocznik 07, 08; Kimszal Franek – I miejsce w kategorii lekkiej, rocznik 07, 08; zaś brązowe medale zdobyli: Podolewska Emilia – III miejsce w kategorii lekkiej, rocznik 2010; Budkiewicz Lena – III miejsce w kategorii lekkiej, rocznik 07, 08; Rybacka Julia – III miejsce w kategorii średniej, rocznik 07, 08; Kluczyński Kacper – III miejsce w kategorii średniej, rocznik 07, 08; Płońska Jolanta – III miejsce w kategorii średniej, rocznik 05, 06 oraz Andryszczyk Błażej – III miejsce w kategorii ciężkiej, rocznik 05, 06.

W tym roku suwalscy karatecy zaliczyli 77 startów, zdobywając 41 medali indywidualnie – 12 złotych, 7 srebrnych i 22 brązowych. Drużynowo na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców zdobyli wicemistrzostwo Polski.