Dobry początek tygodnia, mniej fortunny finał – po poniedziałkowym zwycięskim meczu z Asseco Resovią piątkowe spotkanie Ślepska Malow Suwałki z Aluronem CMC Zawiercie w ramach 18 kolejka PlusLigi dowiodło, że przeciwnik w pełni zasłużenie zajmuje tak wysoką lokatę w tabeli. Dzisiejszy mecz pozwolił im „wskoczyć na podium”.

Jednym z siatkarskich porzekadeł jest przekonanie, iż pierwszy set pozwala niejednokrotnie ustalić wynik meczu. Był to rzeczywiście najbardziej efektowny fragment spotkania w wykonaniu suwalczan, w końcówce rozpoczęła się nawet walka na przewagi. Jednak szczęście dopisało gościom i to oni mogli cieszyć się z wygranego set.

W zasadzie cały mecz przebiegał pod dyktando gości – biało-niebiescy gonili wynik, czasem mieli kilkupunktową stratę do odrobienia, z trudem zyskany remis wymykał się i znów górą byli zawodnicy Aluronu.

Rzeczywiście w ich grze widać było, że świetnie się rozumieją, popełniali bardzo niewiele błędów. Skuteczność w obronie to kolejnych ich atut. Wartość dodaną dla ich gry stanowił doping płynący z kwadratu Aluronu. Donośnie skandowane okrzyki nie ustawały ani na chwilę. Widać, że gracze z Zawiercia przykład wzięli z kibiców Jurajskiej Armii, którzy gdyby było trzeba chybaby utoczyli nawet krwi dla swoich idoli. To dekoncentrowało i wybijało z rytmu, zatem na efekty wszelkich tych kwestii nie trzeba było długo czekać. Niebawem goście zapisali na swoim koncie drugi zwycięski set, a potem i trzeci, który był niejako formalnością, bo Aluron grał coraz ostrzej, a w szeregi biało-niebieskich wkradło się nieco zwątpienia. Oczywiście woli walki odmówić podopiecznym Andrzeja Kowala nie można było, jednak brak skuteczności frustrował.

Zadowolenia z gry swego zespołu nie krył libero Aluronu, Michał Żurek:

„Błędy w ofensywie to powód naszej przegranej” – ocenił prezes Ślepska Malow, Wojciech Winnik:

Podobną opinię wyraził Mateusz Sacharewicz, który stwierdził, że dziś byliśmy słabszym zespołem:

Następny mecz Ślepska – ostatni w tym roku, we wtorek, 22 grudnia, także o godzinie 20:30. Biało-niebiescy zmierzą się z Cuprum Lubin.

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 ( -24,-22,-17)