05.08.2016; Suwałki - Stadion Miejski; mecz I ligi Wigry Suwałki - Znicz Pruszków 2:1. Strzela Kamil Adamek. © 2016 Wojciech Otłowski

Piłkarze II ligi wrócili po przerwie zimowej na boiska. Wigrom Suwałki tym razem przyszło grać w Pruszkowie. Sobotni mecz z tamtejszym Zniczem nie zaczął się udanie dla „biało-niebieskich”; w dwudziestej pierwszej minucie bramkę dla gości strzelił, pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga, Owé Bonyanga. Tuż po przerwie wyrównującego gola zdobył Kamil Adamek. Piłkarze Wigier poszli za ciosem. W siedemdziesiątej ósmej minucie rzut karny – podyktowany za faul na Adamku – skutecznie wykonał Cezary Sauczek.

Wigry Suwałki mają na koncie 36 punktów, zdobytych w siedemnastu spotkaniach. Bilans bramkowy wynosi 27:15. Jutro odbędzie się mecz Górnik Polkowice – Chojniczanka. Póki co, suwalski klub zajmuje trzecią lokatę.

Znicz Pruszków – Wigry Suwałki 1:2 (1:0)

Bramki: Owé Bonyanga (21′) oraz Kamil Adamek (48′) i Cezary Sauczek (78′ – z karnego)