Pod naszym patronatem: Powraca Dyskusyjny Klub Filmowy. Wygraj zaproszenie

0
628

Dzięki poluzowaniu obostrzeń możliwy jest udział w seansach filmowych. Z tej okazji zamierza skorzystać również Suwalski Ośrodek Kultury, który ponownie zaprasza mieszkańców na pokazy w cyklu DKF „13”. Najbliższy odbędzie się w środę, 3 marca. To produkcja nagrodzona m. in. w Berlinie.

„Żegnaj, mój synu” to nowy film jednego z najważniejszych chińskich reżyserów, Wanga Xiaoshuai. To rodzinna saga rozgrywająca się na przestrzeni trzech dekad chińskiej transformacji. Ozdobą filmu są znakomite role, za które Yong Mei oraz Wang Jingchun odebrali w Berlinie Srebrne Niedźwiedzie. Film zdobył ponad 20 nagród oraz 40 nominacji na światowych festiwalach filmowych.

Tłem sagi są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80. Pod płaszczykiem epickiego kina Wang Xiaoshuei, czołowy twórca szóstej generacji chińskich reżyserów, opowiada o bolesnej stracie, niezabliźnionych ranach i próbie pojednania.

Główni bohaterowie Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został w chwili, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.

Pokaz filmu „Żegnaj mój synu” odbędzie się w środę, 3 marca o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie 12 zł są dostępne online na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%. Seans jest realizowany w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na pokaz tego filmu w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy do 1 marca do godz. 18.00 wysłać do nas: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Który film Wanga Xiaoshuai trafił do kolekcji MoMA w Nowym Jorku? Zwycięzcę wylosujemy.

Leave a Reply