W Suchedniowie od piątku do niedzieli rywalizowało ponad 300 młodych badmintonistów o Puchar Gór Świętokrzyskich w III Memoriale Stefana Pawlukiewicza. To Kolejny turniej i kolejne sukcesy podopiecznych Jerzego Dołhana — badmintoniści zdobyli złoto, srebro i pięć brązów.

W Grand Prix (kat. Junior) pucharu Gór Świętokrzyskich zwyciężyła niezawodna Ulyana Volskaya. Suwalczanka triumfowała w grze pojedynczej GS U19, w finale pokonała Maję Janko (Technik Głubczyce) 21:19, 15:21, 21:11. Ulyana Volskaya w Suchedniowie zdobyła oprócz medalu złotego i pucharu Gór Świętokrzyskich dwa medale brązowe. Brąz wywalczyła wspólnie z kolegą klubowym Michałem Aleksandrowiczem w grze mieszanej XD U19 oraz z Oliwią Niedźwiedzką w grze podwójnej GD U19.

Nie powiodło się w kat. BS U19 Sebastianowi Lenczewskiemu — w 1. rundzie turnieju przegrał mecz z Mikołajem Szymańskim — zwycięzcą, zdobywcą pucharu Gór Świętokrzyskich.

Rewelacyjne wypadli z kolei suwalscy badmintoniści w kategorii młodzik (U15). Srebrny medal w Suchedniowie zdobyła Aleksandra Wilczewska, wspólnie z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). W finale uległy 6:21 i 17:21 parze Emilia JOCHACY/ Hanna NICZYPORUK (UKS Unia Bieruń/AZSUW Warszawa). W tej samej kategorii (gra podwójna dziewcząt) medal — brązowy dla SKB, zdobyła Veronika STANKEVICH (SKB) wspólnie z Natalią WITKOWSKĄ (UKS Plesbad Pszczyna). Także brązowy medal w grze mieszanej (młodzik) zdobyła suwalska para Jan Szeszko/Wiktoria Banaszewska. Suwalczanie w grze mieszanej U15 w półfinale musieli uznać wyższość triumfatorów kat. XD U15, pary Mateusz GOLAS/Julia WÓJCIK (LKS Technik Głubczyce/BENINCA UKS Feniks K-K).

To nie koniec — Veronika STANKEVICH w grze pojedynczej dziewcząt U15 zdobyła dla Suwałk medal brązowy.

Na ćwierćfinale rywalizację zakończyli w grze mieszanej XD U15 Jakub DULEMBA/ Aleksandra WILCZEWSKA (MKS Orlicz Suchedniów/SKB Suwałki), w walce o ćwierćfinał pokonali drugą suwalską parę Mateusz Derda/Michalina Jaśkiewicz.

Do ćwierćfinału dotarła para deblowa Mateusz Derda/Mikołaj Chrzanowski (SKB Suwałki/UKS Wschodnia 12 Kielce).

Inna suwalska para Jan SZESZKO/Dominik UŁANOWICZ odpadli z rywalizacji w grze podwójnej chłopców w pierwszej rundzie. Przegrali swój mecz z późniejszymi triumfatorami Mikołajem MORAWSKIM /Krzysztofem PODKOWIŃSKIM (KS Badminton Kobierzyce/UKS Hubal Białystok).