PKP Polskie Linie Kolejowe na bieżąco poprawiają stan peronów na stacjach i przystankach w województwie podlaskim. Prace remontowe objęły również perony w Suwałkach i Augustowie.

Dla podróżnych, na kolejowych przystankach Ostrowie Biebrzańskie, Balinka i Szczepki na linii kolejowej Sokółka – Suwałki, poprawił się dostęp do peronów. Wyremontowane zostały dojścia. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania wykonano pochylnie. Obecnie perony są wyższe, łatwiej można wsiadać do pociągów. Na prace przeznaczono  ponad 260 tys. zł.

Aby zapewnić bezpieczny dostęp do pociągów poprawiona została także nawierzchnia peronów m.in. w Czarnej Białostockiej, Wasilkowie, Augustowa i Suwałkach.

Z myślą o podróżujących koleją PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyremontowały wiaty na peronach w 14 miejscowościach woj. podlaskiego. Prace wykonane zostały m.in. w Augustowie, Czarnej Białostockiej, Mońkach, Baciutach, Grajewie, Niewodnicy i Osowcu.

PLK pamiętają także o rowerzystach. W 2020 r. na stacjach i przystankach zamontowano 59 nowych stojaków rowerowych. Mieszkańcy i turyści korzystający z roweru mogą zostawić jednoślady na peronach linii Białystok-Ełk w: Fastach, Dobrzyniewie Dużym, Borsukówce, Zastoczu, Czechowiźnie i Rudej. Stojaki są również na innych liniach, m.in. w: Wasilkowie, Czarnej Białostockiej, Gregorowcach i Kleszczelach.

Bieżące prace będą wykonywane także po sezonie zimowym. Podobnie jak w ubiegłym roku obejmą m.in. poprawę nawierzchni peronów, malowanie ławek, wymianę uszkodzonych tablic informacyjnych.

Leave a Reply