W pierwszym meczu 1/4 play-offów pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle a Ślepskiem Malow Suwałki obyło się bez niespodzianek. Aczkolwiek pierwszy, wygrany przez „biało-niebieskich” set, mógł budzić u niektórych nadzieję.

Z niełatwym przeciwnikiem przyszło mierzyć się suwalczanom w play-offach. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywa seryjnie i wszystko – ostatni sukces to zwycięstwo w Kazaniu z tamtejszym Zenitem w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Warto dodać, że była to niemal mission impossible – przeciwnicy mieli dwie piłki meczowe, ale drużynie Zaksy udało się wygrać trzeci set, kolejny oraz zwyciężyć ostatecznie w tie-breaku.

Do Kędzierzyna-Koźla podopieczni Andrzeja Kowala wyjeżdżali w bojowych nastrojach. Nie zamierzali tanio sprzedać skóry, a dobitym tego dowodem był pierwszy set. Skuteczna, efektowna gra sprawiła, że Nikola Grbić szybko prosił o czas – i to dwukrotnie. Wprawdzie gospodarzom udało się nieco odrobić sporą stratę, jaką mieli, jednak wynik 17:25 wiele mówi o dyspozycji obu drużyn.

Niestety, Ślepskowi pary wystarczyło na ten pierwszy set. Wyniki dwóch kolejnych były identyczne: 25:16. Biało-niebiescy grali ofiarnie, ale ZAKSA obudziła się ze snu, doskonałe porozumienie, dobrze stawiany blok, piłki celnie posyłane w miejsca, w których nasi zawodnicy się ich nie spodziewali – to wszystko dało gospodarzom jeden pewny punkt.

W czwartej – ostatniej odsłonie – biało-niebiescy grali skuteczniej, ale udało się im zdobyć jedynie dwadzieścia jeden punktów. Zacięta końcówka pokazała, że Ślepsk nie traci woli walki. Oby rewanżowy mecz – za tydzień, 28 marca – dał kibicom biało-niebieskich więcej powodów do radości.

MVP: David Smith (na zdjęciu z suwalskiego meczu sezonu zasadniczego – 31 października 2020 roku)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (-17, 16, 16, 21)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek (15), Kochanowski (6), Toniutti, Śliwka (16), Semeniuk (14), Smith (11), Zatorski (libero) oraz Rejno (1), Kluth (3), Prokopczuk.

Ślepsk Malow Suwałki: Waliński (11), Rousseaux (9), Bołądź (16), Takvam (4), Sapiński (13), Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki (5), Klinkenberg (1), Warda, Rudzewicz, Gonciarz.