Teatr Dramatyczny w Białymstoku otrzymał dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na dwa projekty: „Kierunek Erywań” oraz na warsztaty „Teatr – Lubię to! Sezon 3”.

„Kierunek Erywań” zostanie zrealizowany jesienią w stolicy Armenii, w ramach programu „Promocja kultury polskiej za granicą”. Instytucja zaprezentuje dwa spektakle: „Błoto” w reżyserii Martyny Łyko oraz „Treny” w reżyserii Grzegorza Suskiego. Teatrowi Dramatycznemu zależało na pokazaniu różnorodnych sztuk, dlatego zaprezentuje spektakl odnoszący się do współczesnej literatury oraz ukazujący klasykę. Celem projektu jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polski poza granicami kraju oraz promowanie kultury polskiej w różnych obszarach świata. Ministerstwo na projekt „Kierunek Erywań” przyznało kwotę w wysokości 54 000 zł.

– Kierunek Erywań to zadanie będące kontynuacją wcześniejszych projektów Teatru Dramatycznego, dlatego cieszymy się, że będziemy mieli okazję wyjazdu do Armenii. Projekt umożliwia nam rozwijanie współpracy z zagranicznymi teatrami. Fakt, że będziemy gościć w armeńskim teatrze, pozwala nam promować naszą instytucję, nasze spektakle oraz cały region – zauważa Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego.

Instytucja otrzymała dofinansowanie także na projekt „Teatr – Lubię to! Sezon 3”. Zostanie on zrealizowany w ramach programu „Edukacja kulturalna”.

– Dzięki otrzymanej dotacji ponownie będziemy mogli zaprosić do teatru nauczycieli i pomóc im rozwijać ich umiejętności oraz kompetencje w zakresie przygotowywania lekcji szkolnych, przy wykorzystaniu różnorodnych nieszablonowych metod pedagogiczno-teatralnych. Co roku staramy się urozmaicać program i dopasowywać go do wskazówek i potrzeb pedagogów. Cieszymy się, że w tym roku nasz pomysł znowu zyskał przychylność oceniających, ponieważ warsztaty „Tatr – Lubię to!” to już jeden z najważniejszych projektów edukacyjnych Teatru Dramatycznego – mówi Martyna Faustyna Zaniewska, zastępca dyrektora.

Warsztaty dla nauczycieli odbędą się jesienią tego roku. Na realizację tego zadania Teatr Dramatyczny pozyskał 80 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj