Zakłady na 2 Ligę – co można obstawiać i jak bukmacherzy oceniają formę zespołu Wigier Suwałki?

0
638
Źródło zdjęcia: shutterstock.com

Obecnie 2 Liga stanowi ostatni centralny poziom rozgrywkowy, w którym nie obowiązuje podział na grupy. Toteż drużyny występujące na tym szczeblu rozgrywają ze sobą bezpośrednie spotkania. Po zakończeniu sezonu dwa zespoły z najwyższym dorobkiem punktowym uzyskują bezpośredni awans do 1 Ligi. Natomiast trzy drużyny z najniższą liczbą zgromadzonych punktów notują spadek. Dlatego na tym poziomie rozgrywek emocji nigdy nie brakuje. Co można obstawiać w 2 Lidze i dlaczego bukmacherzy poświęcają tak wiele uwagi zespołowi Wigier Suwałki?

Materiał partnera.

Najpopularniejsze zakłady dotyczące 2 Ligi

Choć poszczególne ligi piłkarskie mogą bardzo różnić się od siebie, gracze są dość stali w swoich upodobaniach. Niezależnie od wybranych rozgrywek, większość typerów obstawiania jedynie wyniki konkretnych spotkań. Tak samo jest zresztą w przypadku 2 Ligi. Dlatego zakłady określane potocznie jako „1X2” wiodą tutaj zdecydowany prym.

Jednak trzeba przyznać, że polscy bukmacherzy starają się rozszerzać oferty dotyczące krajowych rozgrywek. Wszystko ze względu na spore zainteresowanie graczy takimi spotkaniami. Wbrew pozorom naprawdę duża część fanów polskiego futbolu śledzi także wydarzenia z niższych lig. To zaś skłania bukmacherów do tworzenia ofert, które przyciągną uwagę kibiców. Nowi gracze mogą zastanawiać się nad tym, jak obstawiać mecze niższych lig oraz jaką ofertę proponują bukmacherzy

Warto zobrazować tę zależność na przykładzie firmy STS. Największy polski bukmacher podchodzi z dużą uwagą do meczów rozgrywanych w niższych ligach. Dzięki temu gracze mogą zawsze liczyć na szeroki wybór zakładów dotyczących takich spotkań. Poza standardowymi typami „1X2” bukmacher umożliwia obstawianie między innymi:

  • zwycięzcy meczu z gwarantowanym zwrotem stawki w przypadku remisu (tzw. DNB);
  • liczby bramek w danym spotkaniu;
  • wyniku z uwzględnieniem tzw. handicapu;
  • dokładnego wyniku 1 oraz 2 połowy.

Co więcej, według niezależnych badaczy, STS oferuje najbardziej opłacalny pakiet powitalny. Jest to najlepszy bonus u bukmachera, z którego mogą skorzystać nowi gracze.

Wigry Suwałki – jak potoczą się dalsze losy podlaskiego klubu?

W 2014 roku drużyna Wigier Suwałki wywalczyła historyczny awans do 1 Ligi. Pierwsze lata spędzone na drugim poziomie rozgrywkowym były stosunkowo udane dla podlaskiego klubu. Zawodnicy Wigier zajmowali odpowiednio: 9, 10, 9 oraz 6 miejsce. W sezonie 2018/2019 było już znacznie gorzej i drużyna z trudem uniknęła spadku. Niestety, sztuki tej nie udało się powtórzyć rok później, przez co Wigry Suwałki w 2020 roku spadły do 2 Ligi.

Nietrudno więc odgadnąć, że najważniejszym celem dla klubu jest obecnie możliwie najszybszy powrót na zaplecze Ekstraklasy. Czy zawodnikom uda się go zrealizować? Na pewno aktualnie są oni na dobrej drodze. Zespół Wigier zajmuje bowiem 5. pozycję w ligowej tabeli i traci tylko 5 punktów do wicelidera rozgrywek, czyli drużyny Górnika Polkowice. Co istotne, 5. miejsce umożliwia drużynie grę w barażach o awans do 1 Ligi.

Ponadto obecna forma zawodników z Suwałk jest naprawdę dobra. Dlatego bukmacherzy oceniają, że istnieje realna szansa na to, aby Wigry włączyły się do walki nawet o bezpośredni awans. Aktualnie bukmacher STS wystawił kurs 2,75 dotyczący tego, iż Wigry znajdą się w TOP 2-ligowej tabeli. Z tego powodu naprawdę warto śledzić poczynania Wigier.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Leave a Reply