Tym razem chodzi o projekty związane ze wsparciem wydarzeń promujących sport wśród młodzieży, osób niepełnosprawnych czy w środowisku akademickim i wiejskim. Ślepsk Malow Suwałki i Fundacja Ultra to tylko dwóch beneficjentów spośród ponad 100, którzy otrzymali dofinansowanie.

Kwota 1,5 mln zł z budżetu województwa podlaskiego została podzielona na 102 wnioski. Pieniądze potrzebne, ale nie w pełni zaspokajające potrzeby wnioskodawców. Wszystkie wnioski opiewały na kwotę niemal 3 mln złotych, przyznane wsparcie wyniosło połowę.

Ślepsk Malow Suwałki z wnioskowanych 21,5 tys. złotych otrzymał 10 tys. złotych na organizację XII Memoriału Józefa Gajewskiego – Turnieju Piłki Siatkowej. Podobna sytuacja dotyczy Fundacji Ultra, która przygotowuje się do organizacji międzynarodowych zawodów biegowych – IX Maratonu Wigry i zawodów kolarskich Szuter Master Suwalszczyzna. Na każde z tych wydarzeń przyznana kwota wyniosła 5 tys. złotych.

Najwięcej pieniędzy otrzymała Podlaska Federacja Sportu, która przygotuje kadry wojewódzkie do zawodów aż w 26 dyscyplinach. Dodatkowo zrealizuje szkolenia oparte na Systemie Sportu Młodzieżowego oraz zorganizuje seminaria, konferencje i warsztaty. Łącznie do tej organizacji trafi ponad 600 tys. zł. Dla porównania Podlaski Związek Piłki Nożnej otrzymał środki na przygotowanie kadr wojewódzkich w różnych kategoriach wiekowych – na te projekty przyznane dofinansowanie wyniosło 46 tys. zł. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Przypomnijmy, że wcześniej suwalscy siatkarze i badmintoniści otrzymali od marszałka wsparcie w wysokości 400 tys. złotych dla każdej drużyny.

Suwalscy siatkarze i badmintoniści dostali pieniądze od marszałka

Leave a Reply