SKB Litpol-Malow gromi rywali w pojedynkach: SKB Litpol-Malow – MKS Spartakus Niepołomice 6:1 oraz SKB Litpol-Malow – UKS Hubal Białystok 5:2. W 48. Drużynowych Mistrzostwach Polski suwalczanie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa – po dziewiętnasty mistrzowski tytuł. Dwa pewne zwycięstwa SKB Litpol-Malow za trzy punkty to powrót na fotel lidera Lotto Ekstraligi Badmintona.

W meczach zaległej trzeciej rundy pokonali MKS Spartakus Niepołomice 6:1. i 5:2 UKS Hubal Białystok.

W meczu z Niepołomicami punkt stracił Michał Sobolewski — w grze pojedynczej, lepszy okazał się Dominik Kwinta, który pokonał Michała w dwóch setach 12:15 i 7:15, i to była jedyna punktowa strata w meczu Niepołomicami.

Zrehabilitował się Michał i to wielokroć w meczu z Hubalem Białystok – wspólnie z Łukaszem Moreniem pokonali 2:0 (15:14 i 15:8) faworytów gry podwójnej mężczyzn, Pawła Śmiłowskiego i Adriana Dziółko.

Pewne zwycięstwa zanotowały panie Maria Ulitina i Anastasiya Khomich w grach pojedynczych oraz w grze podwójnej.

Do zwycięskiego worka swój punkt dorzucił Mateusz Świerczyński. Punkty w rywalizacji z Hubalem Białystok stracili Michał Aleksandrowicz w rywalizacji z Adrianem Dziółko – przegrał 4:15, 4:15 oraz w grze mieszanej Łukasz Moreń/Kamila Augustyn ulegli w trzech setach 1:3 (12:15, 15:11 i 9:15) parze Paweł Śmiłowski/Natalia Perminova.

Podopieczni Jerzego Dołhana są na dobrej drodze, by po zwycięskich meczach w PLAY-OFF, 16 maja w Warszawie odebrać z rąk prezesa PZBad., puchar i tytuł Mistrza Polski.