31 III 2021 ; Suwałki - Stadion Miejski; II liga, mecz Wigry - Górnik Polkowice 0:1; Ernest Terpiłowski, Paweł Kucharczyk i Kamil Adamek © 2021 Wojciech Otłowski

W sobotnim meczu 35 kolejki eWinner II ligi lider, Górnik Polkowice, podejmował suwalskie Wigry. Emocjonujący mecz skończył się podziałem punktów. „Biało-niebiescy” prowadzili, przegrywali, a ostatecznie zremisowali 2:2.

Z pierwszej połowy kibice zapamiętają przede wszystkim dwa rajdy – z drugiej i czterdziestej minuty – Michała Żebrakowskiego. Gdyby wysoki napastnik wykorzystał przynajmniej jedną z tych sytuacji, moglibyśmy pisać o golu co najmniej kolejki. Szanse bramkowe przydarzyły się także zawodnikowi gości, Ernestowi Terpiłowskiemu, ale i on miał tego dnia rozregulowany celownik.

To co nie udało się w pierwszej odsłonie meczu Żebrakowskiemu, powiodło się w 55 minucie Wojciechowi Kamińskiemu, który popisał się udanym rajdem i ładnym strzałem przy słupku.

Niestety, radość nie trwała długo. W 61 minucie w polu karnym Wigier piłka trafiła w rękę Rafała Grzelaka. Skutkiem była dualna kara. Po pierwsze Grzelak w wyniku otrzymania drugiej żółtej kartki musiał opuścić boisko, po drugie – podyktowany rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Piątkowski. Gospodarze poszli za ciosem i po sześciu minutach ten sam napastnik wbił piłkę do bramki.

Pomimo gry w dziesiątkę „biało-niebiescy” stworzyli sobie jeszcze parę sytuacji. Jedną z nich na bramkę zamienił piłkarz… gości, Dominik Radziemski.

Wigry Suwałki, bez względu na wyniki innych meczy, pozostaną na czwartym miejscu z dorobkiem 59 punktów. Za tydzień – w sobotę 29 maja o godzinie 16. – „biało-niebiescy” podejmą na Zarzeczu Pogoń Siedlce.

Górnik Polkowice – Wigry Suwałki 2:2 (0:0)

Bramki: Mateusz Piątkowski (62′ i 68′) oraz Wojciech Kamiński (56′) i Dominik Radziemski (83′)