Wigry przystępowały do  środowego (19 maja) meczu z rezerwami poznańskiego Lecha świadome faktu, iż pozostaną na czwartym miejscu. Gra toczyła się o to, ażeby nie stracić kontaktu z czołową trójką. Po dłuższej przerwie na Zarzeczu pojawili się kibice. Zobaczyli tylko jedną brankę. W siedemdziesiątej piątej minucie Cezary Sauczek – po faulu na Kamilu Adamku – wykonywał rzut karny. Bramkarz gości, Krzysztof Bąkowski, zdołał go obronić, ale wobec dobitki egzekutora okazał się bezradny.

„Biało-niebiescy” do miejsca dającego bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy tracą cztery punkty. Drugim zespołem w tabeli eWinner 2 liga nie jest już GieKSa (w Lublinie pokonał ją Motor 2:1), a Chojniczanka (wygrała u siebie z Sokołem Ostróda 2:0). W sobotę Wigry zagrają ważny mecz w Polkowicach, z liderującym Górnikiem, który dziś zremisował w Kaliszu 1:1.

Wigry Suwałki – Lech II Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: Cezary Sauczek (75′)