W niedzielę, 30 maja w Wasilkowie rozpoczęła się nowa runda Maratonów Kresowych. Kolarze z MTB Suwałki wielokrotnie stawali na podium, zwyciężyli też w klasyfikacji drużynowej.

Tegoroczna edycja cyklu składać się będzie z czternastu wyścigów zlokalizowanych w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim i lubelskim. Jeden z etapów odbędzie się na Litwie – w Niemenczynie.

W Wasilkowie sportowcy zdominowali rywalizację na dystansie półmaratonu. W klasyfikacji OPEN wśród kobiet zwyciężyła Zofia Rowińska. Po emocjonującym finiszu pokonała bardziej doświadczone rywalki. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się siedemnastoletni Olaf Chmielewski. Na tym samym dystansie na trzecim miejscu w klasyfikacji OPEN zameldował się o rok młodszy Mikołaj Szeliga. Na dystansie MINI trzecie miejsce w klasyfikacji OPEN zajął Filip Chmielewski (rocznik 2009).

Krzysztof Wilczyński – 119 miejsce OPEN i 16 miejsce w kat. Mężczyźni 45-54
Małgorzata Walendzewicz – 17 miejsce OPEN Kobiety i 6 miejsce w kat. Kobiety 45+