Najnowszy film Maćka Bochniaka został nagrodzony Złotym Pazurem podczas Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także otrzymał nagrody w czterech kategoriach: Inne Spojrzenie, Charakteryzacja, Kostiumy i Scenografia. Tę produkcję będzie można obejrzeć w Cinema Lumiere w Suwałkach od 11 czerwca.

Fot. źródło: Oficjalny fanpage dystrybutora – KINO ŚWIAT

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To, co wydarzy się wkrótce, będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

„Magnezja” to projekt, który zgromadził imponujący zestaw artystów po obu stronach kamery. Scenariusz filmu powstał w wyniku współpracy Maćka Bochniaka i Mateusza Kościukiewicza. Autorem zdjęć do filmu jest wielokrotnie nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa, a za scenografię odpowiada Marek Warszewski, laureat nagród m.in. za „Najlepszego” i „Miasto 44”. Autorką kostiumów jest wielokrotnie nagradzana Orłem i na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Dorota Roqueplo, której prace można podziwiać m.in. w „Mieście 44” czy „Hiszpance”. Niezwykła charakteryzacja jest dziełem Waldemara Pokromskiego, który pracował przy polskich i międzynarodowych produkcjach takich jak „Katyń”, „Biała wstążka”, „Pachnidło” czy „Zimna wojna” oraz Agnieszki Hodowanej odpowiedzialnej za charakteryzację m.in. w „Człowieku z magicznym pudełkiem”, „Demonie” i „Miłości”. Montażystą filmu będzie jest współpracownik Małgorzaty Szumowskiej, Jacek Drosio, zaś muzykę skomponował laureat  Oscara za „Marzyciela” – Jan A.P. Kaczmarek.

W naszym konkursie dwie osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na dowolny pokaz filmu MAGNEZJA w Cinema Lumiere w Suwałkach. Wystarczy do 7 czerwca do godz. 20.00 wysłać do nas maila: redakcja@niebywalesuwalki.pl z odpowiedzią na pytanie: W filmie MAGNEZJA gra m. in. Mateusz Kościukiewicz, który u Macieja Bochniaka występuje po raz trzeci. W jakich filmach tego reżysera aktor zagrał wcześniej? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Paulina Rydel i Grażyna Balczeniuk.

Leave a Reply