Już 18 czerwca w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie można obejrzeć nowy film debiutanta – Dawida Nickela, który był sensacją Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Fot. źródło: Materiały promocyjne dystrybutora.

– To jest historia o wszystkim, co pierwsze, a co za tym idzie – najintensywniejsze… pierwszy joint, pierwszy seks, pierwsze zakochanie i złamane serce… Miejscem akcji jest małe miasto, blokowe osiedle i miejski basen, na którym najchętniej przesiadują nasi bohaterowie – zdradza producentka filmu, Marta Habior. W obsadzie zobaczymy świetnych aktorów młodego pokolenia: Sandrę Drzymalską, Mikołaja Matczaka, Nel Kaczmarek, Zofię Świątkiewicz i Jakuba Wróblewskiego. Jedną z głównych ról („Łysy”) zagrał naturszczyk – Michał Sitnicki, odnaleziony przez reżysera na Instagramie.

Film ma już na swoim koncie nagrodę nagrodę Jury Młodych oraz nagrodę dla najlepszego filmu w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków. W czerwcu zostanie pokazany w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

„Ostatni Komers” oparty jest na motywach fragmentów powieści „Ma być czysto” Anny Cieplak. To pełnometrażowy debiut fabularny Dawida Nickela, zarazem współautora scenariusza do filmu. Twórcy, jako cel postawili sobie opowiedzieć o kawałku świata młodych ludzi, bez moralizowania i oceniania.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na dowolny pokaz filmu OSTATNI KOMERS w Cinema Lumiere w Suwałkach. Wystarczy do 7 czerwca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: „Ostatni Komers” to pierwszy film pełnometrażowy, który wyreżyserował Dawid Nickel. Reżyser ma również na swoim koncie krótki film dokumentalny – podaj tytuł. Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Natalia Krejpcio-Szyszko i Barbara Czerucka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj