Suwalska badmintonistka dwukrotną mistrzynią Polski

Data:

Trzy tytuły Mistrzyni Polski, dwa wicemistrzostwa Polski i trzy brązowe medale suwalskich badmintonistów to wynik zakończonych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie, które odbyły się w Suwałkach.

Pierwsze mistrzostwo Polski — Anastasiya Khomich wywalczyła w grze pojedynczej juniorów, drugie w grze podwójnej z koleżanką klubową Ulyaną Volską.

W grze pojedynczej w finale stoczyła zacięty pojedynek z reprezentantką Polski — koleżanką (z kadry) Zuzanną Jankowską. Finałowy pojedynek dostarczał obserwującym w suwalskiej hali OSIR wiele emocji i stał, na bardzo wysokim poziomie. W tym emocjonującym starciu w końcowym rozrachunku lepsza okazała się badmintonistka SKB Suwałki, pokonała koleżankę 2:0.

Królowa mistrzostw — Anastasiya drugi mistrzowski tytuł zdobyła wspólnie z Ulyaną Volską w deblu — pierwszego finałowego seta suwalczanki przegrały na podwyższeniu 23:21, ale już dwa kolejne to zdecydowanie udokumentowane zwycięstwo do 13 i do 15. Po zwycięskiej, lotce – radość zawodniczek i licznie zebranej publiczności po zakończeniu meczu, też owacje na stojąco.

Trzeci złoty medal do kolekcji Suwalskiego Klubu Badmintona wywalczyli w grze podwójnej Michał Sobolewski/Adam Szolc.

Mecz suwalskich deblistów dostarczył wiele radości dla publiczności w suwalskiej hali OSiR. Wielka radość kibiców, trenera nastała po zwycięskiej lotce suwalskiego debla – owacje na stojąco — brawa dla mistrzów trwały bardzo długo.

Trzeba jednak sprawiedliwości oddać szacunek i powiedzieć, że był to mecz z tzw. dreszczowców — pierwszego seta wygrali badmintoniści SKB do 19, ale w drugim ulegli przeciwnikom do 11 i jak przystało na dreszczowca, o wszystkim miał zadecydować set trzeci. Rozpoczęli źle, ale z upływem czasu pracowali jak dobrze naoliwiona maszynka, chciałoby powiedzieć więcej takich meczów, na takich poziomie chcemy oglądać — Michał z Adamem po wspólnych, ciężkich treningach mogą wygrać na krajowych parkietach z każdym, czego im życzymy.

Powiększyła się kolekcja medalowa SKB, tym razem o medal srebrny — wicemistrzostwo Polski w grze mieszanej w kat. Młodzieżowiec zdobyła para Robert Cybulski/Magdalena Świerczyńska. W finale musieli uznać wyższość reprezentacyjnej pary Paweł Śmiłowski/Wiktoria Adamek. Przegrali, ale po bardzo emocjonującej grze 1:2 – w setach 14:21, 21:17, 21:16.

Drugi srebrny medal w bardzo dramatycznej sytuacji przypadł zawodniczce SKB w deblu pań — Karolinie Szubert i Wiktorii Adamek. Nasza badmintonistka Karolina Szubert w drugim secie w lotce decydującej o wyprowadzeniu debla na prowadzenie przy stanie 22:22 doznała kontuzji, została zniesiona z kortu i musiała skorzystać z pomocy medycznej. Mistrzowski tytuł przypadł rywalkom — Paulinie Hankiewicz, Dominice Kwaśnik.

Do medalowego worka mistrzostw dorzuciliśmy trzy medale brązowe — dorzucił go, Robert Cybulski w deblu, wspólnie z bratem Szymonem — jednak w drodze do finału musiał uznać wyższość mistrzów i zadowolić się miejscem na najniższym miejscu podium tych mistrzostw.

Medal brązowy zdobyli Karolina Szubert z Szymon Stokfisz, ulegli w półfinale 0:2 (21:16 21:16) mistrzom gry mieszanej Paweł Śmiłowski/Wiktoria Adamek.

Trzeci brązowy medal mistrzostw zdobyli w grze mieszanej juniorów Michał Aleksandrowicz z Ulyaną Volską, suwalczanie przegrali walkę o medal 1:2 (21:15 8:21 i 11:21) z Piotr Heinke/ Daria Zimnol.