XIV edycja Suwałki Blues Festival (XIII nie doszła do skutku z powodu pandemii) już za miesiąc. Z powodu obowiązkowego reżimu sanitarnego koncerty odbędą się na mniejszych scenach – na ulicy Chłodnej, na Placu Marii Konopnickiej i w Parku Konstytucji 3 Maja. W programie m. in.: muzyka Magdy Piskorczyk, Martyny Jakubowicz, The Breakout, SBB z Sebastianem Riedlem, Dariusza Kozakiewicza z Natalią Sikorą, Leszka Cichońskiego, czy duetu Waglewski – Łęczycki.

Już od dawna organizatorzy Suwałki Blues Festivalu powtarzają, że tegoroczną edycję będzie można określić mianem wydarzenia kameralnego. Jak przekonuje Jan Chojnacki – z festiwalem związany od początku – brak zespołów zagranicznych nie przesądza o tym, że SBF 2021 można nazwać „półproduktem”. – Takie myślenie to niezrozumienie istoty sprawy. To wydarzenie wykraczające poza czysto muzyczne wartości. Warto tu być ze względu na możliwość wolnego kontaktu ze sztuką po długim okresie „głodu” – zaznaczył podczas poniedziałkowej (07.06) konferencji prasowej prowadzący SBF wraz z Andrzejem Jerzykiem dziennikarz muzyczny.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk o Suwałki Blues Festival 2021:

Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny SBF:

Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny o Suwałki Blues Festival 2021:

Alicja Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury o tegorocznej edycji wydarzenia:

W tym roku na fanów bluesa czekać będą dobrze znane punkty programu – odsłonięcie 12. tablicy w Alei Gwiazd na Chłodnej, śniadania bluesowe w lokalnych klubach, koncerty, przejazd samochodów marki Mazda. Tym razem muzyki słuchać będzie można w mniejszych ogródkach plenerowych w okolicach scen i w klubach. Organizatorzy zadbali o pamiątkowe gadżety – koszulki bluesowe, torby i smycze etc. W programie również promocja książki „Mój blues” – będącej zapisem rozmowy Andrzeja Matysika z Jackiem Kurkiem oraz nowość – cykl koncertów młodych bluesowych talentów – Young Polish Blues (nie są to eliminacje do European Blues Challenge).

Szczegółowy program można znaleźć w naszym kalendarzu (na razie bez koncertów klubowych).

Fot. Niebywałe Suwałki

Suwałki Blues Festival 2021

Leave a Reply