Reklama

Brodka, Cleo, Stasiuk, Kass: zajrzyj do naszego kalendarza

Data:

- Reklama -

Najbliższe dni zapowiadają się niezwykle interesująco – przebogaty program koncertowy, literacki, warsztatowy i aktywny przygotowały Suwałki, Olecko, Sejny, Augustów, Maćkowa Ruda i Buda Ruska – sprawdź, dokąd i na co się wybrać.

Buda Ruska

Już od 10 sierpnia w Budzie Ruskiej rozpoczyna się Festiwal „Patrząc na Wschód” – w programie warsztaty, spotkania, spacery.

7. edycja Festiwalu „Patrząc na Wschód” w Budzie Ruskiej 16

Olecko

Od 12 sierpnia w Olecku rusza Active Festival Olecko: tu w programie również warsztaty, ale też koncerty – zagrają: Brodka, Zalewski, Smolik i Kev Fox oraz Karaś i Rogucki

Active Festival Olecko

Augustów

12 sierpnia Janina Osewska zaprasza do Pałacu na Wodzie w Augustowie – na spotkanie z Wojciechem Kassem.

Kawiarenka literacka w Augustowie – spotkanie z Wojciechem Kassem

Maćkowa Ruda 17

Również 12 sierpnia do Maćkowej Rudy 17 zaprasza na kolejny pokaz filmu Anna Strumiłło.

Czwartkowe pokazy filmów dokumentalnych w Maćkowej Rudzie – „Wiara”

Z kolei 14 sierpnia w Galerii Strumiłło będzie można posłuchać poezji Andrzeja Strumiłły.

Sobotnie spotkania w Maćkowej Rudzie – poezja Andrzeja Strumiłły

Suwałki

Od 13 sierpnia w Suwałkach – Jarmark Kamedulski, a w programie: koncerty, wernisaż wystawy, strefy twórców i zabaw dziecięcych, a także uroczystość wręczenia Włóczni Jaćwingów.

Jarmark Kamedulski 2021 w Suwałkach

Wernisaż wystawy „Dar: Izabela Roman – kolekcja polskiej sztuki współczesnej” w Suwałkach

Spacerkiem po Suwałkach z przewodnikiem turystycznym

Sejny i Studziany Las

Warsztaty „Etnograficzne mapy rzemieślników” w Sejnach

Warsztaty lepienia naczyń techniką wałeczkową w Studzianym Lesie

Suwalski Park Krajobrazowy

Wycieczka piesza po Suwalskim Parku Krajobrazowym: Doliną Czarnej Hańczy

Krasnogruda

14 sierpnia Dwór Miłosza w Krasnogrudzie będzie miejscem dorocznej celebracji twórczości noblisty – „Pamiętanie Miłosza”, czyli spotkanie w rocznicę śmierci poety rozpocznie msza św. w kościele w Żegarach (godz. 16.00).

„Pamiętanie Miłosza”: Spotkanie w rocznicę śmierci Czesława Miłosza w Krasnogrudzie

A już w przyszłym tygodniu – Festiwal Filmowy Wajda na Nowo – 19-21 sierpnia

Prezentujemy szczegółowy program Festiwalu Filmowego Wajda na nowo, który odbędzie się w sierpniu w Suwałkach. Pokazy filmów mistrza polskiego filmu, kino plenerowe, wystawa plakatów filmowych, spotkania z gwiazdami ekranu, konkurs filmów krótkometrażowych czy śniadania filmowe – to tylko niektóre punkty bogatego programu pierwszej edycji suwalskiego festiwalu filmowego.

Festiwal Filmowy Wajda na Nowo odbędzie się od 19 do 21 sierpnia 2021 w Suwałkach, rodzinnym mieście reżysera. Ma być formą uczczenia znamienitego twórcy i próbą przybliżenia, zwłaszcza młodemu pokoleniu, osiągnięć polskiej kinematografii. W programie festiwalu m.in.: konkurs filmów krótkometrażowych z pulą nagród 15.000 zł, spotkania z gwiazdami polskiego kina, pokazy filmów Wajdy, prewernisaż wystawy namalowanych przez Andrzeja Pągowskiego na nowo plakatów do filmów Wajdy, kino plenerowe oraz warsztaty filmowe. Udział potwierdzili m.in.: Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Maja Komorowska, Ajka Tarasow i Antoni Rodowicz. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest grafik i plakacista Andrzej Pągowski. Festiwal poprowadzi filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski.
Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest nieodpłatny. Wejściówki na Galę Otwarcia festiwalu (19.08) oraz Galę Finałową (21.08) dostępne są w kasie biletowej SOK – liczba miejsc ograniczona.

Głównymi organizatorami Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo są Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy z firmą Kreacja Pro Andrzeja Pągowskiego. Sponsorem wydarzenia jest firma ASPI.

Festiwal odbywa się pod patronatem jego pomysłodawczyni Krystyny Zachwatowicz-Wajdy oraz prestiżowych instytucji związanych z filmem – Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Wajda School i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, a także TVP Kultura, Programu Pierwszego Polskiego Radia, Radia 5, Gazety Współczesnej, Kuriera Porannego, DwuTygodnika Suwalskiego, portali Niebywałe Suwałki i Kurier Suwalski.

Suwalski Festiwal Filmowy – WAJDA NA NOWO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Stasiuk Honorowym Ambasadorem Wschodu

Podczas uroczystej Gali na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim...

Koncerty i spotkania – sprawdź kalendarz

Spotkania z Bartoszem Michalakiem, autorem książki "Wajda. Kronika wypadków...

Piątkowy koncert Active Festival Olecko. Na scenie Smolik/Kev Fox oraz Brodka

Active Festival Olecko wieczorami nie opada z sił! Końcowy...