Active Festival Olecko to impreza, która już na dobre wpisała się w kalendarium wydarzeń tego pięknego miasta o bogatej historii. Nie brakuje w nim ludzi o nietuzinkowych zainteresowaniach, otwartych, chętnych do działania na rzecz innych. Dlatego już kolejne przedsięwzięcie cieszy i mieszkańców miasta oraz okolic, i turystów.

W lipcu bogactwem propozycji różnego rodzaju kusił Przystanek Olecko, w sierpniu przez cztery dni wiele atrakcji czeka młodszych i starszych w ramach Active Festival Olecko. Impreza rozpoczęła się w czwartek, 12 sierpnia. Obok położonego nad jeziorem skate parku ulokowane zostało festiwalowe miasteczko, czyli strefy relaksu, warsztatów, rodziny… Jak się okazuje – festiwal łączy pokolenia, jest okazją do spróbowania czegoś nowego – w rozmaitych dziedzinach, oderwania się od cyfrowego, wirtualnego świata. Dziś można było spróbować swych sił w string arcie, poznać tajniki fotografii, stworzyć papierowe kwiaty czy piękne, gipsowe drobiazgi. Czekała strefa relaksu, a jak relaks – to tylko z książką! Wielbiciele aktywnego spędzania czasu też znaleźli coś dla siebie.

To nie koniec ciekawych wydarzeń: w ramach strefy aktywności zaplanowano także regaty, biegi, wyścigi kajakowe, rozmaite gry, zabawy i wiele niespodzianek (jak choćby naukę chodzenia na rozwieszonych między drzewami taśmach). Z kolei wieczory pełne będą dobrej muzyki – we czwartek na Kamiennej Półrotundzie wystąpi Trio A’Tre, zaś piątkowy i sobotni koncerty odbędą się w Amfiteatrze Podzamcze. Wystąpią Smolik & Kev Fox oraz Brodka (13 sierpnia), dzień później – Karaś/Rogucki i Zalewski.

Wśród propozycji jest także kino pod gwiazdami, wystawa malarstwa, warsztaty kulinarne, śniadanie na trawie z burmistrzem Olecka… (tu znaleźć można szczegółowy program festiwalu). Coś dla młodszych i dla starszych, dla miłośników sztuki, muzyki, sportowych aktywności – warto zajrzeć w ten weekend do Olecka!

Foto: © Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj