W programie tegorocznego Jarmarku Kamedulskiego – Dni Suwałk znalazło się wiele atrakcji, w tym atrakcji muzycznych. W sobotę, 14 sierpnia odbyły się koncerty z udziałem Cleo, grupy Twinpix, ale też zespołu grającego muzykę metalową – Bright Ophidia z Białegostoku. Podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia pojawiła się też srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Maria Andrejczyk.

Maria Andrejczyk odebrała z rąk prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicz stypendium trzyletnie w wysokości 252 tys. złotych (7 tys. złotych miesięcznie).

Śpiewająca architekt krajobrazu – Joanna Klepko, czyli Cleo, wystąpiła na zakończenie drugiego dnia Jarmarku Kamedulskiego. Artystka wykonała swoje najbardziej znane przeboje, za które otrzymała na przestrzeni lat diamentową płytę, trzy potrójnie platynowe, cztery platynowe i jedną złotą. Nie tylko na Cleo przyszli tego dnia mieszkańcy Suwałk – fani nieco mocniejszego brzmienia mogli posłuchać piosenek dobrze znanego suwalczanom zespołu „Twinpix” i występującej na scenie od końca lat 90. XX wieku grupy „Bright Ophidia”.

W niedzielę, 15 sierpnia kolejna dawka muzyki – na suwalskich Bulwarach nad Czarną Hańczą o godz. 19.00 wystąpi zespół Accantus Live Band z Warszawy. To grupa artystów, która postawiła na musicalowe i filmowe covery. Wcześniej, w Parku Konstytucji 3 Maja będzie można posłuchać od godz. 14.00 zespołów z pracowni Suwalskiego Ośrodka Kultury. O godz. 16.15 na scenę wyjdzie Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”. Godzinę później wystąpią uczestnicy warsztatów gospel z Norrisem Garnerem. Jarmark Kamedulski zakończy o godz. 20.00  premierowa projekcja filmu przegotowanego przez Muzeum Okręgowego w Suwałkach pt. „Trzy stulecia Suwałk” – plenerowy pokaz będzie miał miejsce na bulwarach nad Czarną Hańczą.

https://www.facebook.com/PogodneSuwalkiOficjalnie/videos/215411297262293

Fot. Sławomir Potocki oraz Waldemar Bury – Elektronics Media

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj