Wartość zamówienia może wynieść prawie 7 mln złotych. Ogłoszony w środę, 4 sierpnia przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje roboty budowlane związane z modernizacją budynku pływalni wraz z niecką basenową w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Po zakończeniu prac z basenu korzystać będą również mieszkańcy miasta – poza godzinami otwarcia szkoły.

Zanim ogłoszono przetarg, w szkole zostało zorganizowane spotkanie – konsultacje społeczne, podczas których suwalczanie mogli wypowiedzieć się na temat przyszłości pływalni. Mieszkańcy miasta zdecydowali o pozostawieniu basenu w szkole i wykonaniu jego remontu.

– Firma, która wygra przetarg, będzie musiała opracować dokumentację techniczną przebudowy i rozbudowy budynku pływalni i w oparciu o nią wykonać roboty budowlane. Do zadania wykonawcy będzie należało również uruchomienie całej technologii basenowej i przeszkolenie pracowników szkoły w zakresie działalności basenu – zapowiada Kamil Sznel z Biura Prezydenta Miasta. Prace będą realizowane w trzech etapach – remont potrwa kilka lat.

Prace budowalne obejmują również wykonane oddzielnego wejście na basen, aby mógł on służyć mieszkańcom Suwałk po godzinach pracy szkoły. Wyremontowane zostaną także łazienki.

Na oferty Urząd Miejski w Suwałkach czeka do 24 sierpnia 2021 r. (szczegóły tutaj).

Fot. źródło: Urząd Miejski w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj