To już druga wizyta pilotów lekkich samolotów na suwalskim lotnisku. W tym roku niemal dwadzieścia maszyn uczestniczy w XXIII Międzynarodowym Zlocie Przyjaciół Lotnictwa – załogi z Mazur wylądowały w południe w Suwałkach.

Festyn Lotniczy „Odlotowe Suwałki” to okazja, aby obejrzeć samoloty, skoczyć ze spadochronem, polecieć szybowcem czy spróbować sił w tunelu aerodynamicznym. Na najmłodszych również czekają atrakcje – dmuchańce i animacje.

Największy samolot, budzący zainteresowanie odwiedzających festyn, to Beechcraft 1900D – własność Sergiusza Martyniuka, prezesa firmy „Pronar”, który uczestniczy w wydarzeniu. Sergiusz Martyniuk, podobnie jak Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior i organizator Mazury AirShow uważa, że lotniczy transport czarterowy to przyszłość szybkiej komunikacji w obszarze biznesu. Stanisław Tołwiński podczas konferencji prasowej otwierającej Piknik Lotniczy dodał nawet, że szybkie upowszechnienie lotów czarterowych nikogo nie powinno dziwić – w dobie turystyki kosmicznej tym bardziej. W tym kierunku rozwijać się będzie lotnisko w Suwałkach, na którym za kilka miesięcy zostanie uruchomione stanowisko do tankowania samolotów. Lotnisko w Suwałkach służy póki co przede wszystkim biznesmenom i adeptom lotnictwa – przypomnijmy, że piloci Suwalskiej Szkoły Lotniczej szkolą kilkadziesiąt osób – młodzież ponadgimnazjalną – w zakresie latania dronami i szybowcami – pisaliśmy o tym w czerwcu – więcej informacji w artykule poniżej.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Marzysz o lataniu? Będą szkolenia – szybowcowe i operatora drona

Festyn Lotniczy „ODLOTOWE SUWAŁKI”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj